فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: عمده دام مردم در منطقه سیل زده جنوب کرمان از بین رفته برخی با 10 گوسفند امرار معاش می کردند، قصد داریم کاری که در گلستان به فرمان رهبر معظم انقلاب انجام شد و دام به مردم سیل زده اهدا شد، انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار حسین معروفی در خصوص کمک رسانی سپاه به مردم سیل زده جنوب کرمان اظهار داشت: در حال حاضر کار کمک رسانی به مردم در حال انجام است و اولویت کنسروجات و غذای بسته بندی به مردم است و مردم این منطقه همت و نجابت دارند و خودشان اهل کار هستند.
فرمانده سپاه ثارالله کرمان ابراز داشت: منطقه را قرق کردیم هیچ فرد غریبه ای نمی گذاریم وارد منطقه شود چه گروه جهادی چه خیران باشند، ما نیاز به نیروی کار در جنوب کرمان نداریم.
وی ادامه داد: منطقه رودبار از نظر کرونا منطقه سفید است نگران هستیم کسانی به دید خدمت و خیرانه می آیند، ناقل باشند اینجا مردم دچار مشکل مالی شدند اما خدایی ناکرده دچار مشکل جانی نشوند هر کس خواست کمک کند یا به سپاه یا هلال احمر تحویل دهند ما شرعا همان که خیران نیت کردند عمل می کنیم و مرکز تجمع کمک های استانی سپاه جیرفت است کمک ها در سپاه جیرفت ضدعفونی و بسته بندی شده و با خودرو کانکس دار درب منازل توزیع می شود. 
معروفی عنوان داشت: در خصوص مسیرهایی که شکسته آب وارد شهر شده 219 دستگاه از نیروی زمینی، هوافضا و از سپاه استان و قرارگاه خاتم به منطقه اعزام و اولویت بندی کردیم سیل بندهای شکسته شده راترمیم و دوم جاده ها را باز می کنیم و با توجه به اینکه تمام پل ها تخریب شده و اهالی روستاها برق نداشتند دستگاه گذاشتیم که دوستان از اداره برق بتوانند مشکل برق را برطرف کنند.
وی اضافه کرد: یک دستگاه از نیروی دریایی به منطقه آوردیم و روز گذشته سه روستا در مجموعه جازموریان محاصره آب بود که مشکل شان حل شد، همچنین بیمارستان صحرایی در زهکلوت مستقر کردیم، چون منطقه گرمسیر است درصد نم و رطوب بالا رفته امکان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار