به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ درپی ریسک گریزی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی شاخص کل بورس اوراق بهادار کشورهای اروپایی در معاملات امروز کاهش یافت.
با توجه به اینکه ارزش دلار در مقابل یورو و دیگر ارزهای معتبر جهان، در معاملات امروز افزایش یافت ریسک گریزی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی نیز افزایش یافت و این امر باعث کاهش بیشتر شاخص کل بورس اوراق بهادار کشورهای اروپایی شد.
در وال استریت، قرارداد های آتی که بر روی شاخص های بورس نیویورک شامل شاخص سهام صنعتی داو جونز ، شاخص سهام نزدک و شاخص سهام استاندارد اند پورز ۵۰۰ ، بسته می شود و در نتیجه آن تحویل سهام در آینده صورت می گیرد ، در معاملات امروز به طور محسوسی افزایش یافت.
قرارداد های آتی شاخص میانگین شاخص سهام صنعتی داو جونز، یکی از سه شاخص عملکرد بورس اوراق بهادار نیویورک در معاملات امروز یک صدم درصد افزایش یافت. قرارداد های آتی برای شاخص سهام استاندارد اند پورز ۵۰۰، سومین شاخص عملکرد بورس اوراق بهادار نیویورک که از فهرستی متشکل از سهام ۵۰۰ شرکت مهم در بازار بورس نیویورک تشکیل شده است اندکی کاهش یافت.
شاخص کل سهام بورس پاریس در معاملات روز با نیم درصد کاهش به چهار هزار و ۷۹۹ واحد رسید. شاخص کل سهام بورس لندن (فوتسی ۱۰۰) در معاملات امروز ۳۵ صدم درصد کاهش یافت. شاخص کل سهام بورس فرانکفورت آلمان (دکس)، نیز در معاملات امروز ۲۵ صدم درصد کاهش یافت.
شاخص سهام بورس یورواستاکس ۵۰ (EuroStoxx ۵۰ ) که در آن در هر روز کاری سهام ۵۰ شرکت بزرگ منطقه یورو ارزشگذاری و خرید و فروش می شود، شش صدم درصد کاهش یافت. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار