نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصمیمات قطره چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید، خواستار برخورد محکم و قاطع در مقابله با کرونا و قرار دادن کل کشور در حالت آماده باش شد.

برترین ها: نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصمیمات قطره چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید، خواستار برخورد محکم و قاطع در مقابله با کرونا و قرار دادن کل کشور در حالت آماده باش شد.
مسعود پزشکیان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «تقریبا یکماه پیش تاکید کردم که نباید وقت را از دست داد، دولت باید کاملا قاطعانه و در اسرع وقت قرنطینه ی شهرهای آلوده، منع رفت و آمد و تعطیلی ارگان های دولتی را با اتخاذ تدابیری که کمترین لطمه به مردم وارد شود را با نظر کارشناسان داخلی و خارجی اعمال کند.
الان هم همانطور که هم در هیات رئیسه ی مجلس تاکید کردم و هم در گفتگو با مسئولین مرتبط تاکید داشتم، معتقدم با تصمیمات قطره چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید و همانطور که در بیشتر کشورهای دنیا انجام شد، محکم و قاطع باید برخورد کرد و کل کشور را در حالت آماده باش قرار داد والا ممکن است این ویروس تا ماه ها با ما همراه باشد و بسیاری از مسئولان ، پزشکان و مردم ما را از دست ما بگیرد.
درهمین راستا، طرحی به مسئولین وزارت بهداشت و حتی به دستگاه های استانی ارائه کردم و در جلسات جداگانه ای هم با استاندار آذربایجان شرقی ، امام جمعه ی محترم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار کرده ایم و پیشنهاد دادم که این طرح را در استان اجرایی کنیم. حتی سازوکار اجرای این طرح را می توان در مدت ۲ روز آماده کرد. در جلسه با نماینده ولی فقیه در استان هم گفتم که از امکانات سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه روحانیت و ظرفیت ائمه جمعه در استان استفاده شده و مساجد را به عنوان پایلوت این طرح مورد استفاده قرار دهیم.
اما متاسفانه با این استدلال که مجبور به اجرای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم ، این طرح را اجرایی نکردند.»

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار