کبد چرب را با این خوردنی پاییزی به زانو درآورید

پارسینه جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
در عصر جدید که عصر فست فودهاست، ابتلا به بیماری خطرناک کبد چرب دور از انتظار نیست، پس با خوردن این موادغذایی، سلامتی را به این عضو حیاتی برگردانید.

کبد عضو سم زدایی کننده اصلی بدن است و می تواند متابولیسم الکل، غذا های چرب و مواد قندی را کنترل کند. این عضو حیاتی بدن در تبدیل سموم به مواد زائد، پاکسازی خون و متابولیزه کردن مواد مغذی و دارو ها نقش دارد.
کبد چرب ( fatty liver disease) یک التهاب کبدی است که در اثر انباشته شدن بیش از اندازه ی چربی در بافت کبد ایجاد می شود و این امر باعث اختلال در فعالیت طبیعی بافت کبد می گردد که می تواند سیر پیشرونده پیدا کرده و باعث نارسایی کبد و یا سیروز کبدی شود.
محصولات بسیاری در بازار وجود دارد که گفته می شود بعد از مصرف، بدن را سم زدایی می کند، اما هیچ اطلاعات علمی برای پشتیبانی از اثربخشی این محصولات وجود ندارد و حتی ممکن است خطرناک باشند؛ بنابراین هنوز هم باید از کبد مراقبت شود تا عملکرد درست خود را حفظ کند.
خوردن موادغذایی سالم بهترین هدیه ای است که می توانید به کبد خود بدهید، پس در برنامه غذایی روزانه خود، بسیاری از موادغذایی دوست کبد را که بسیاری از آن ها در فصل پاییز در دسترس شما هستند و در ادامه متن به آن ها اشاره می شود بگنجانید.
زغال اخته
زغال اخته حاوی دسته ای از آنتی اکسیدان ها به نام آنتوسیانین ها است. این آنتی اکسیدان ها سلامتی کبد کمک می کنند. خوردن زغال اخته روزانه به مدت ۳ تا ۴ هفته نشان داده شده است که با جلوگیری از ایجاد ضایعات، اسکار بافت و فیبروز از کبد محافظت می کند. زغال اخته به طور خاص پاسخ سلول ایمنی و همچنین آنزیم های آنتی اکسیدانی را افزایش می دهد. همچنین عصاره زغال اخته از رشد سلول های سرطانی کبد جلوگیری می کند.
انگور
انگور، به ویژه انواع قرمز آن، حاوی چندین ترکیب گیاهی مفید است. موردی که احتمالاً ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار