مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه امروز (۳۱ شهریور) در هشت استان کشور بارش باران و وزش باد رخ می دهد، گفت: طی روز جمعه (۴ مهر) سامانه جدیدی به کشور وارد می شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۳۱ شهریور) در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، بخش هایی از گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.
وی ادامه داد: طی روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه (۱، ۲ و ۳ مهر) در شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.
ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز جمعه (۴ مهر) به تدریج سامانه جدیدی از شمال غرب به کشور وارد می شود، اظهارکرد: از امروز تا چهارشنبه در بخش هایی از جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان به ویژه زابل، شرق کرمان و شرق هرمزگان وزش باد شدید خواهیم داشت که در پاره ای از این مناطق سبب وقوع گرد و خاک می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی سه روز آینده در ساعات بعد ازظهر سرعت باد در کرمانشاه و ایلام افزایش می یابد، گفت: از امروز تا پنجشنبه (۳ مهر) در شمال شرق و شرق کاهش نسبی دما حدود ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد رخ می دهد و این کاهش دما برای نواحی جنوب شرق کشور حدود ۳ تا ۵ درجه سانتگراد خواهد بود. دریای خزر نیز امروز (۳۱ شهریور) مواج است.
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱ مهر) صاف همراه با وزش باد و در بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۲ مهر) نیز کمی ابری، گاهی افزایش باد و در بعد ازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

سرخط اخبار