زارع در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد؛

حذف معافیت مالیاتی ناشران کتاب‌های کمک درسی/مالیات فعالیت‌های هنری به ۲۰۰ میلیون تومان محدود شد/افزایش مالیات بر خانه‌ها و خودروهای لوکس

لوگوی ایلنا ایلنا . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۳۷

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از محدودیت معافیت مالیاتی فعالیت های هنری به سقف ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد.
رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص مالیات های تصویب شده در جلسه امروز، گفت: ما در جلسه امروز مالیات بر خودروهای لوکس و گرانقیمت بالای ۱ میلیاردتومان را داشتیم که به صورت پلکانی در سال آینده افزایش یافت.
وی افزود: همچنین مالیات بر خانه های لوکس و گرانقیمت بالای ده میلیارد تومان و باغ ویلا های با مبالغ بالا نیز به تصویب صحن علنی مجلس رسید که این دو مورد هم به صورت پلکانی افزایش پیدا کرد.
زارع درخصوص مالیات بر فعالیت های هنری اظهار داشت: یک موضوع جدید را هم امسال در بودجه آوردیم و آن هم مالیات بر فعالیت های هنری از جمله بازیگری بالای سقف ۲۰۰ میلیون تومان مطابق مواد ۱۰۵ و ۱۳۱ قانون مالیات های مستقیم است. که باید پرداخت کنند. تاکنون این فعالیت ها حسب ماده ۱۳۹ همین قانون، معاف از مالیات بودند اما از سال آینده این معافیت به سقف دریافتی ۲ میلیارد ریال محدود شد و برای مبالغ بالاتر از آن باید مالیات پرداخت کنند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان اظهار داشت: همچنین موسسات انتشارات کتاب های کمک آموزشی و کمک درسی که معافیت داشتند نیز در سال آینده مشمول معافیت نخواهند بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار