بر اساس شایعات پیشین قرار بود اسمارتفونگلکسی فولد 2سامسونگ بههمراهقلم S Penروانه بازار شود؛ اما چنین سناریویی نهایتا عملی نشد. وبسایت The Elec به نقل از موسسه UBI Research اعلام کرده کهسامسونگبه منظور عرضه سومین نسل اسمارتفون تاشوی خود بههمراه قلم S Pen مجهز تلاش خود را به کار خواهد بست؛ اگرچه این موضوع احتمالا نیازمند استفاده از یک فناوری متفاوت خواهد بود.
گوشیهای سری گلکسی نوت سامسونگ از فناوری رزونانس الکترومغناطیسی (EMR) استفاده میکنند. این فناوری در کنار یک استایلوس پسیو عمل نموده و در مقایسه با قلمهای الکتروستاتیکی اکتیو (AES) از قیمتگذاری عموما ارزانتر، دقت مناسب و تاخیر پایین برخوردار است. با اینحال بر اساس گزارشات مخابره شده ظاهرا سامسونگ در زمینه یکپارچهسازی دیجیتایزر EMR با شیشه فوقالعاده باریک (UTG) و طراحی انعطافپذیر آن با مشکلاتی مواجه شده است. این موضوع موجب شده تا سامسونگ از بهکارگیری قلم S Pen در گلکسی فولد 2 صرفنظر نماید. موسسه UBI Research پیشبینی میکند که تا زمان رفع این مشکلات برای مدل آینده، کمپانی احتمالا به استفاده از استایلوسهای الکتروستاتیکی اکتیو روی خواهد آورد.
فناوری AES از برخی مشکلات شاخص تکنولوژی EMR رانش مکاننما و لرزش جلوگیری میکند. همچنین AES از دقتی نزدیک به مقیاس پیکسلی ایدهآل برخوردار بوده و از قابلیت تشخیص شیب نیز پشتیبانی میکند. این فناوری در تبلتهای سرفیس شرکتمایکروسافتو آیپدهای اپل بهکار گرفته شده است. اکنون مدتی است که قابلیت پشتیبانی از تشخیص شیب به قلم S Pen افزوده شده است؛ اما با توجه به نحوه عملکرد EMR کارآیی این مشخصه با حالت ایدهآل فاصله دارد.
به هرحال ادغام سنسورهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار