روحانی: تلاش ما همواره حراست از امنیت منطقه است

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
رییس جمهور گفت: تلاش ما همواره این بوده است که صلح و امنیت منطقه را حراست و حفاظت کنیم

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز (پنجشنبه) در نشست خبری پیش از سفر به بیشکک، گفت: سفر به دو کشور دوست قرقیزستان و تاجیکستان است که هر دو کشور از کشورهای آسیای مرکزی و مسلمان هستند که روابط بسیار خوبی با این دو کشور داریم.
وی درباره اهداف سفر خود به این دو کشور ادامه داد: این سفر به دعوت روسای جمهور دو کشور بوده است و برای شرکت در اجلاس شانگهای در قرقیزستان است. اجلاس حایز اهمیت است. این اجلاس معمولاً مربوط به مسائل امنیت منطقه و سایر مسائل مورد علاقه در منطقه است.
روحانی بیان داشت: امروز مسئله امنیت برای ما اهمیت خاص و ویژه ای چه در منطقه بسیار حساس خلیج فارس و چه در خاورمیانه و چه در کل آسیا و جهان دارد و تلاش ما همواره این بوده است که صلح و امنیت منطقه را حراست و حفاظت کنیم و در طول سالهای گذشته در عمل نشان دادیم که نسبت به کشورهای همسایه مان و امنیت کشورهای منطقه تا چه قدر حساس بوده ایم.
وی تصریح کرد: در اجلاس شانگهای کشورهای مهمی نظیر روسیه و چین حضور دارند که روابط دو جانبه ما با این دو کشور اهمیت دارد. این دو کشور بسیار مهم از دوستان جمهوری اسلامی ایران هستند. هر دو کشور عضو کشورهای ۱+۴ هستند و در شرایط فعلی ضرورت دارد درباره مسئله توافق هسته ای هم با این دو کشور بحث و گفت وگو داشته باشیم.
رییس جمهور گفت: مردم ما کاملاً آگاه هستند که جمهوری اسلامی ایران به توافق و توافقات بین المللی همواره پایبند است.
در توافق هسته ای هم ایران طبق ۱۵ گزارش آژانس به تعهدات خود عمل کرده است.
رییس قوه مجریه خاطر نشان کرد: متاسفانه آمریکا هم این تعهد را زیر پا گذاشته و هم قطعنامه شورای امنیت یعنی قطعنامه ...

سرخط اخبار