با سرعت یافتن تحولات نظامی در لیبی و بنا به گزارش های رسیده از این کشور نیروهای وفاق ملی لیبی با تجمع در نزدیکی "مسلاته" در حوالی شهر "ترهونه" در صدد یورش به این شهر هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، نیروهای وفاق ملی لیبی از سیطره خود بر مناطق مهمی که توسط نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" تحت فرماندهی خلیفه حفتر در جنوب طرابلس اشغال شده بود، خبر دادند.
در همین راستا، مرکز رسانه ای عملیات "برکان الغضب" (آتشفشان خشم) وابسته به دولت وفاق ملی لیبی با انتشار بیانیه ای در فیسبوک، اعلام کرد: نیروهای دولت وفاق ملی به سمت محورهای "صلاح الدین" و "المشروع" پیشروی کردند و بر مراکز مهم تحت اشغال نیروهای خلیفه حفتر سیطره یافتند.
در همین راستا، دفتر رسانه جنگی وابسته به نیروهای حفتر اعلام کرد که نیروهای دولت وفاق ملی سیطره خود را بر ساختمان گذرنامه در "صلاح الدین" و اردوگاه "التکبالی" در محور صلاح الدین در جنوب غرب طرابلس تکمیل کردند.
از سوی دیگر، شورای جوانان قبایل ترهونه ضمن محکوم کردن بمباران های هوایی دولت وفاق ملی لیبی که شامگاه سه شنبه و صبح چهارشنبه این شهر را هدف قرار داده، این اقدامات را نقض آشکار حقوق بشر دانسته و تاکید کردند که به مبارزاتشان علیه "تروریسم" ادامه خواهند داد.
شورای جوانان قبایل ترهونه در بیانیه ای شورای امنیت سازمان ملل، نمایندگی سازمان ملل و کشورهای حمایت کننده از دولت وفاق ملی لیبی و به ویژه ترکیه را مسئول دانسته و از فرماندهی کل ارتش "ملی" لیبی خواستند تا با قاطعیت علیه متجاوزان وارد نبرد شده و با کسانی که پای استعمار را به لیبی کشانده اند، مذاکره نکند.
در این بیانیه همچنین به بمباران غیرنظامیان، محاصره شهر ترهونه و ممانعت از ورود مواد و کالاهای اساسی و دارو، حمله به کامیون های حامل مواد غذایی و ربودن شهروندان و غارت اموال و دارایی های مردم اشاره شده است.
شورای ...

سرخط اخبار