رئیسی: کسانی که فکر می‌کنند مشکلات با مذاکره حل می‌شود اشتباه می‌کنند

لوگوی عصر ایران عصر ایران . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۳۷

رئیس قوه قضائیه گفت: کسانی که فکر می کنند مشکلات با مذاکره حل می شود اشتباه می کنند و تفکر حل مشکلات کشور از طریق مذاکره اشتباه است.
به گزارش تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان سمنان با تأکید بر این نکته که مردان و زنان عادل می توانند عدالت را در جامعه برپا کنند، گفت: همه بخش های نظام باید خود را موظف به اجرای عدالت بدانند.
رئیس قوه قضائیه عدالت را از جمله صفات برجسته انبیا و اولیای الهی دانست و عنوان کرد: ما نیز در جامعه اسلامی باید به دنبال نظام اداری عادلانه باشیم و بدانیم که امروز توجه به قانون و قانونمداری برای دست اندرکاران باید یک اصل باشد و هیچ کس به خودش اجازه ندهد حقوق مردم، حقوق خاص افراد و حقوق عامه را پایمال کند.
رئیسی خواسته های نفسانی را یکی از اصلی ترین عوامل نادیده گرفتن عدالت از سوی افراد برشمرد و تأکید کرد که هم شناخت حق و هم گرایش و ایستادگی در مسیر آن، دارای اهمیت فراوان است.
رئیس قوه قضائیه در ادامه فساد را نقطه مقابل عدالت دانست و عنوان کرد: خارج شدن از مسیر عدالت، همان قرار گرفتن در راه فساد است و اگر ما می خواهیم در مردم امیدآفرینی داشته باشیم باید در راه اجرای عدالت و قانونمداری همت کنیم.
رئیسی با تأکید بر این نکته که امروز ملاک اجرای عدالت «قانونمداری» است، تصریح کرد: دستگاه اجرایی، قضایی و سایر دستگاه های کشور باید به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی احترام گذاشته و آن را اجرا کنند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به وجود ذخایر معدنی و امکانات گسترده صنعتی و کشاورزی در استان سمنان گفت: زمینه کسب و کار سالم در استان سمنان در حوزه های مختلفی وجود دارد.
رئیسی شاخص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار