اراک _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: ۱۰۰ قطعه مورد نیاز خودروهای کشور که تا پارسال از طریق واردات تامین می شد، درحال حاضر به به تولید داخلی رسیده است.

« فرشاد مقیمی» عصر پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی در اراک افزود: ایران خودرو در سال جهش تولید همه تلاش های خود را در همه حوزه های تولیدی به کار گرفته تا مطالبه رهبر معظم انقلاب را به خوبی محقق کند.
وی بیان کرد: ایران خودرو در حوزه خودروهای سواری نسبت به مدت مشابه قبل، ۵۰ درصد و در خودروهای سنگین ۴۶ درصد رشد داشته و این مهم در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا،  تنها با همت، پشتکار و فعالیت های مجموعه به دست آمده است.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو ادامه داد: این شرکت از آن چیزی که در گذشته بوده فاصله گرفته اما با آن چیزی هم که باید باشد، هنوز فاصله دارد.
مقیمی عنوان کرد: ۲۴ شرکت در استان مرکزی وجود دارد که به صورت مستقیم با ایران خودرو همکاری دارند و چهار تا پنج درصد قطعات این شرکت در این استان تولید می شود که همین شاخص بیانگر جایگاه بالای صنعتی استان است و  آمادگی همکاری بیشتر با فعالان صنعت این منطقه وجود دارد.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو افزود: این شرکت نیازمندی های دارد کهبرخی از آنها وابسته به خارج است که لیستشان روی میز است و از شرکت ها و تولیدکنندگانی که بتوانند آنها را بومی سازی کنند استقبال و حمایت لازم نیز صورت می گیرد.
مقیمی بیان کرد: در حوزه خودروهای جدید نیز استان مرکزی فعال است و عرضه محصولات جدید از سوی این شرکت نشان داد که جهش تولید در پیش است ،که این روند همچنان ادامه دارد که به طور قطع از ظرفیت های استان مرکزی نیز استفاده می شود.
وی با بیان اینکه انقلاب بزرگی در حوزه خودروسازی کشور در راه است که نمونه های آن هفته آتی رونمایی می شود، اظهار داشت: جعبه دنده ای  که تاکنون در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار