مضاوی الرشید از مخالفان مطرح آل سعود از خطر جدی سخن گفته است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را که به شدت برای تکیه بر تخت پادشاهی خود را به آب و آتش می زند، تهدید می کند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ،مضاوی الرشید عضو حزب جدیدالتاسیس مخالفان آل سعود موسوم به حزب «التجمع الوطنی»(تجمع ملی) در اظهارنظری درباره تاثیر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا در سوم نوامبر آتی بر آینده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی گفته است خطر از دست دادن همپیمان آمریکایی یعنی دونالد ترامپ، بن سلمان را تهدید می کند.
الرشید در مقاله ای که در پایگاه میدل ایست آی انگلیسی منتشر شد، آورده است : خطر از دست دادن همپیمان مهمی چون دونالد ترامپ در صورت شکست در برابر جو بایدن رقیب دموکراتش، بن سلمان را تهدید می کند. الرشید خاطر نشان کرد بن سلمان از دیدن«بایدن» در قامت فرد پیروز انتخابات آتی و تعامل با وی وحشت دارد، به ویژه اینکه بایدن به صراحت در سالگرد کشته شدن جمال خاشقجی(روزنامه نگار منتقد سعودی که اکتبر 2018 در کنسولگیری عربستان در استانبول به طرز فجیعی از سوی عوامل بن سلمان کشته شد) به شدت جنایت قتل وی را محکوم کرد.
معارض سعودی ادامه داد بایدن وعده پایان دادن به حمایت آمریکا از تجاوز به یمن را داده است . وی به پرونده های مختلف مرتبط با عربستان اشاره و تاکید کرده است در صورت پیروزی بایدن، این پرونده ها به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. الرشید افزود حمایت ترامپ از بن سلمان، دو سال امن و آرامش به ولیعهد سعودی داده است، اما در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، معادله ممکن است کاملا فرق کند.
وی درباره دوران ریاست جمهوری باراک اوباما گفت سران سعودی این نکته را درک کردند که نمی توانند بر حمایت اوباما از خود تکیه کنند، زیرا خواستار اصلاحات واقعی شده بود. وی به مصاحبه مشهور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار