دایی، قلعه نویی، برانکو و شفر زیر ذره بین برای تیم ملی!

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰
دایی، قلعه نویی، برانکو و شفر زیر ذره بین برای تیم ملی!
پایان تلخ جام ملت های 2019 برای تیم ملی ایران فقط به ناکامی در این دوره از مسابقات و شکسته نشدن طلسم 43 ساله منجر نشد بلکه تیم ملی پس از 8 سال سرمربی اش را هم از دست داد و با جدایی کارلوس کی روش، سرمربی سابق و پرتغالی اش حالا بلاتکلیف است.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز ، کی روش که 8 سال هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت با وجود آنکه تمایل زیادی به تمدید قرارداد و ماندن تا جام جهانی 2022 قطر داشت اما به خاطر مسائل مختلف از جمله دستمزد بالا و ناتوانی فدراسیون فوتبال در پرداخت آن، رفتارها و برخوردهای عجیب و غریبش، تنش هایی که ایجاد کرده بود و انتقادهایی که به مدیران ورزش وارد ساخته بود پس از پایان جام ملت ها به همکاری اش با فدراسیون فوتبال ایران خاتمه داد. البته رفتن کی روش با واکنش های متفاوتی همراه بود و در حالی که برخی از جدایی او ابراز خوشحالی می کردند برخی دیگر از این مسئله ناراحت و شاکی بودند و آن را به ضرر فوتبال ایران می دانستند. هرچه بود توافق کی روش با کلمبیا آب پاکی را روی دست موافقان و مخالفان سرمربی سابق تیم ملی ریخت و بر همگان محرز شد که ایران باید دنبال مربی دیگری باشد.
بلافاصله هم اسامی بزرگی برای سرمربیگری تیم ملی ایران در رسانه ها قطار شد از مورینیو گرفته تا زیدان و فن مارویک. اما آنچه که مسلم است این که با وجود تمایل افکار عمومی و فوتبال دوستان به جذب مربی بزرگ خارجی برای تیم ملی، عده ای از تصمیم گیران و منتقدان و کارشناسان هم به دلایل مختلف خواهان حضور یک مربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی هستند. البته برخی از آن ها هم علاقه مندند تا یک مربی خارجی شاغل در فوتبال ایران که امتحانش را پس داده روی نیمکت بنشیند کسی مثل برانکو یا شفر. تا پیش از این صحبت از انتخاب یک مربی ایرانی به عنوان سرمربی موقت تیم ملی بود کسی مثل مارکار آقاجانیان یا جواد نکونام یا هر دو با هم. اما حالا شنیده می شود احتمال انتصاب مربی لیگی به جای کی روش وجود دارد. بنا بر اعلام ...

[ مشاهده متن کامل دایی، قلعه نویی، برانکو و شفر زیر ذره بین برای تیم ملی! جام نیوز ]