ارجاع ۳۰۰۰پرونده اختلافات خانوادگی به مراکز مشاوره در استان مرکزی

خبرگزاری مهر یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الله درودگر پیش از ظهر روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه در اراک، اظهار داشت: ۱۱ مرکز مشاوره خانواده با هدف پیشگیری از طلاق و کاهش این پدیده در استان مرکزی به پرونده های اختلافات خانوادگی رسیدگی می کنند و به دنبال افزایش این مراکز مشاوره هستیم.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی افزود: از این تعداد مراکز مشاوره ۳ مرکز در اراک، دو مرکز در ساوه، یک مرکز در دلیجان، دو مرکز در محلات دو مرکز در خمین و یک مرکز هم در شازند فعال هستند و پرونده های خانوادگی به این مراکز ارجاع داده می شود.
درودگر افزود: از مجموع پرونده هایی که در مراکز مشاوره در سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفته، ۴۲۷ پرونده معادل ۱۵ درصد پرونده سازشی، ۲۶۵۹ پرونده به میزان ۸۲ درصد پرونده ها منجر به عدم سازش و ۲۹ فقره پرونده معادل ۳.۳ درصد پرونده ها طرفین همکاری لازم را نداشتند یعنی مراجعه نکردند و تکلیف روشن و مشخص نشده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی بیان داشت: پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره طی سال گذشته، شامل عدم تمکین ۱۱۶۸ پرونده نسبت به سال ۹۶ با حدود ۶ درصد کاهش، طلاق به درخواست زوج ۳۰۴ فقره نسبت به سال ۹۶ با حدود ۳۱ درصد کاهش، طلاق به درخواست زوجه ۱۱۸۵ فقره نسبت به سال ۹۶ به میزان ۱۰ درصد کاهش و طلاق توافقی ۱۹۲۷ فقره به میزان ۱۹ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ بوده است.
درودگر دلایل طلاق از نگاه تخصصی مراکز مشاوره استان مرکزی را، بیماری های جسمی یک درصد، اختلال شخصیتی و بیماری روانی ۲ درصد، مشکلات جنسی ۲ درصد، مشکلات اقتصادی ۳ درصد، ترک منزل ۳ درصد، دخالت ...

سرخط اخبار