معاون استاندار مازندران: نانوایی های مازندران باید تابلوی "اعلام قیمت نان" را نصب کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران ؛ خیریانپور در جلسه کارگروه آرد و نان استان که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: اداره کل غله باید تابلو نصب ساعت کار را با فرمت یکسان و متحد الشکل که شامل اطلاعاتی از قبیل تعطیلات ماهانه، وزن چانه، قیمت نان و ساعت کار و میزان سهمیه روزانه هر واحد خبازی است را طراحی کرده و واحد های خبازی با هماهنگی اتحادیه خبازان نسبت به تهیه و نصب آن در واحد های صنفی اقدام کنند.
او افزود: با توجه به این جایگاه راهبردی و حیاتی ضرورت دارد فرمانداران و همه مدیران ذیربط اهتمام جدی به موضوعات مختلف از قبیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در خبازی ها و کارخانجات آرد سازی، توزیع و ارسال به موقع آرد به واحد های خبازی، رعایت درصد سبوس گیری، نوسازی و بهسازی، رعایت ساعت کار و حسن برخورد با مردم داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خطاب به فرمانداران، گفت: یکی از کارگروه های مهم در شهرستان ها تشکیل جلسات منظم کارگروه آرد و نان می باشد و در شرایط موجود ضرورت ایجاد می کند که حداقل ماهی ۲ جلسه و ترجیحاً با حضور شخص فرماندار برگزار شود و ارزیابی جلسات شهرستان نیز بصورت فصلی به استانداری ارائه گردد.
خیریانپور افزود: این موضوع در ارزیابی فرمانداران نیز لحاظ خواهد شد.
او به بازرسی های منظم از خبازی ها اشاره کرد و گفت: این بازرسی باید از سوی مجموعه شبکه بهداشت و درمان هم از لحاظ بهداشت فردی و هم بهداشت عمومی نانوائی صورت گیرد.
معاون استاندار مازندران در ادامه به نقش اداراه کل استاندارد در این حوزه اشاره کرد و افزود: باید شورای استاندارد استان تشکیل شود ضرورت دارد نقش استاندارد در تمامی واحد های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار