رؤسای مجالس جمهوری اسلامی ایران و افغانستان بر ضرورت همکاری دو کشور برای مقابله با تروریسم و مواد مخدر تأکید کردند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، "میر رحمان رحمانی" رئیس مجلس نمایندگان افغانستان در گفت وگوی تلفنی با محمدباقر قالیباف، انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و تداوم و گسترش مناسبات دوستانه مجلس افغانستان با مجلس شورای اسلامی ایران را خواستار شد.
براساس این گزارش،قالیباف در این گفت وگو با تأکید بر ظرفیت پارلمان های دو کشور گفت: تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه ایران و افغانستان از اهمیت فراوانی برخوردار است و امیدواریم سطح تعاملات بین دو کشور افزایش یابد و شاهد گسترش روابط در زمینه های مختلف به ویژه توسعه ارتباطات پارلمانی باشیم.
پیام تبریک رئیس پارلمان چین به قالیباف
پیام تبریک رئیس مجلس سوریه به قالیباف| دور جدید همکاری های پارلمانی ایران و سوریه
تبریک نائب رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین به قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه همچنین بر تقویت امنیت مرزهای دو کشور تأکید کرد و افزود: با همکاری نزدیک جمهوری اسلامی ایران و افغانستان می توان برای مبارزه با تهدیدات از جمله تروریسم، موادمخدر و دخالت کشورهای ثالث در بی ثبات سازی منطقه اقدامات مهمی به عمل آورد.
قالیباف همچنین حمله اخیر تروریستی در این کشور را که منجر به شهادت تعدادی از شهروندان افغانستان شد، به مجلس، دولت و مردم افغانستان تسلیت گفت.
 همچنین "میر رحمان رحمانی" رئیس مجلس افغانستان نیز در این گفت و گو با تبریک انتخاب قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی بر آمادگی پارلمان افغانستان برای تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه فی مابین در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به ویژه پارلمانی تأکید کرد.
رئیس مجلس افغانستان با تأکید بر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری