تولید زودپز به روش ریخته گری ممنوع است؛ زیرا تولید این دیگ به این شکل در صورت انفجار مانند ترکش عمل می کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان ؛ رییس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد استان اصفهان گفت: دیگ زودپز از وسایل پر کاربرد در خانه هاست و باید اصول استاندارد ملی در تولید آن رعایت شود.
حسین پوری رحیم با بیان اینکه دیگ زودپز باید با استفاده از ورقه های استیل یا آلومینیوم و به روش کششی تولید شود، گفت: دیگ های زودپزی که به روش ریخته گری تولید می شود و سوپاپ دارد، در صورت گرفتن سوپاپ ها و عدم تخلیه بخار مانند نارنجک خواهد بود و در سال های گذشته موارد بسیاری از صدمات جانی و مالی در این زمینه گزارش شده است.
وی با تاکید بر اینکه بر روی دیگ زودپز باید علامت استاندارد وجود داشته باشد، از مردم خواست تا صحت علامت استاندارد را از طریق ارسال کد ۱۰ رقمی زیر آن به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیگیری کنند.
رییس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد استان با بیان اینکه اگر مردم شکایتی در این زمینه دارند، نیز می توانند با تلفن ۱۵۱۷ تماس بگیرند، تاکید کرد: لوازم خانگی برقی و وسایلی مانند هود، آبگرمکن و ظروف تفلون مشمول استاندارد اجباری است و مردم باید در هنگام خرید این کالا ها به نشان استاندارد ملی ایران دقت کنند.
کارشناسان تاکید دارند بهتر است زودپز های مجهز به قفل ایمنی و شیر خروج بخار اضطراری انتخاب شود؛ زیرا در این زودپز ها موارد ایمنی در نظر گرفته شده و اگر فشار بخار زیاد شود، درِ زودپز جدا نمی شود؛ همچنین زودپزی خریداری شود که دفترچه راهنما و ضمانت نامه و نشان استاندارد ملی داشته باشد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار