تهران- ایرنا- دولت ترامپ برای جلوگیری از لغو تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را به کار گرفته و سناریوهای متعددی را در نظر گرفته است.بااین حال نشست شب گذشته شورای امنیت نشان داد که آمریکا همچنان نمی تواند همراهی جامعه جهانی را در پیگیری و پیشبرد سیاست های ضد ایرانی خود به دست بیاورد.

یک روز پس از آنکه رژیم آمریکا در نشست شورای امنیت شکست خورد. سخنان غیرمسئولانه برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در رسانه ها منتشر شد. هوک در جریان مصاحبه ای در سرزمین های اشغالی مدعی شده است: «همان طور که رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده ایران نباید به سلاح اتمی دست یابد و گزینه نظامی در این مورد همیشه روی میز است.»
این مقام آمریکایی در پاسخ به پرسش خبرنگار کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی که «آیا مطمئن هستید؟» تاکید کرد «البته که این گزینه وجود دارد.» او ادامه داد: دونالد ترامپ رئیس جمهور یک پیام روشن داده است و آن اینکه ایران هیچ وقت به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد. گزینه نظامی برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای همیشه روی میز خواهد بود.
این که استدلال آمریکایی ها درباره تحریم های تسلیحاتی ایران از جانب جامعه جهانی چندان جدی گرفته نشد به این دلیل است که مقامات آمریکا در اظهاراتی رسما ایران را به استفاده از گزینه نظامی تهدید می کنند البته خود این مقامات هم از قاطعیت تهران در دفاع از منافع و تمامیت ارضی خود اطلاع دارند.
دولت ترامپ برای جلوگیری از لغو تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی که بر اساس برجام ۲۷ مهرماه امسال اتفاق خواهد افتاد، چند گزینه را در نظر گرفته است سناریوهایی ضعیف، که به نظر نمی رسد هیچکدام به نتیجه ای برسد.
تصویب قطعنامه جدید
آمریکا در گام نخست تلاش خواهد کرد که قطعنامه ای جدید در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران تصویب کند که بر اساس آن تحریم هایی را که تعلیق خواهد شد، مجددا اعمال شود. هرچند اظهارنظرهای دیروز مقامات کشورهای حاضر در شورای امنیت نشان داد که آمریکا موفقیتی در این ...

سرخط اخبار