سخنگوی ستاد کشوری مبارزه با ویروس کرونا گفت: ما امروز در وضعیتی هستیم که گرچه مثل دیگر کشورها با یک پیک، خیز یا شیب تند صعودی مواجه نیستیم اما به هر حال روزانه چیزی حدودی سه هزار نفر به تعداد مبتلایان قطعی کرونا اضافه می شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد کشوری مبارزه با ویروس کرونا گفت: از سی ام بهمن ماه که اولین موارد قطعی ویروس کرونا در کشور شناسایی شد، به دنبال آن موارد بیشتر در استانهای مختلف شکل گرفت و ما موضوع فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی را با پیشنهاد وزارت بهداشت، تایید دولت محترم و ابلاغ رییس جمهور آغاز کردیم. بعد از آن تعطیلی مدارس و مراکز دانشگاهی را داشتیم و اینگونه نیمی از کارمندان دولت که درگیر پروسه آموزشی بودند، تعطیل شدند.
وی در ادامه افزود: در ادامه سالن های نمایش، تئاتر، تجمعات مذهبی، نمازهای جمعه و جماعت، حرم ها و زیارتگاهها، بقاع متبرکه، مراسم ترحیم و شادی، محل های تجمع مذهبی، فرهنگی و... همگی تعطیل شد.
سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: با مشارکت جمعی که در این مسیر حاصل شد و اعمال محدودیت ها و مشارکت مردم، نهایتا به امروز رسیدیم که روند مدیریت شده بیماری را داریم البته این موضوع با مهار بیماری متفاوت است. امروز شاهد روند مدیریت شده هستیم اما هر روز مواردی غربالگری و شناسایی می شوند، کسانی هم که نیازمند خدمات بستری باشند، بستری می شوند.
جهانپور در پاسخ به سوالی درباره وضعیت فعلی توضیح داد: ما امروز در وضعیتی هستیم که گرچه مثل دیگر کشورها با یک پیک، خیز یا شیب تند صعودی مواجه نیستیم اما به هر حال روزانه چیزی حدودی سه هزار نفر به تعداد مبتلایان قطعی اضافه می شود. تقریبا می شود گفت هر ساعت 5 یا 6 نفر از هموطنانمان که قبلا به علت بیماری بستری بودند جان خود را از دست می دهند ولی ما با توجه به مدیریت بیماری انتظار داریم با تمدید و تشدید فاصله گذاری اجتماعی و اقدامات در این زمینه و رعایت نکات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار