های جک یا روی هوا زدن، در فوتبال روز دنیا یک پدیده عادی محسوب می شود و در فوتبال ما هم این اتفاق کم رخ نداده است.

زاوش محمدی: فصل نقل و انتقالات در لیگ برتر فوتبال ایران آغاز شده و تیم ها در تلاش هستند تا با بازیکنان مورد نظرشان به توافق برسند و در مقابل عذر نفراتی را بخواهند که سودی برایشان ندارند.
مهم ترین مسئله ای که این روزها در فوتبال ایران باعث جذابیت در بین علاقه مندان به این رشته پرطرفدار شده، پدیده ای به نام «های جک» است. این پدیده در شرایطی در فوتبال ایران باب شده که معنی لغوی آن روی هوا زدن است. فوتبالیستی با یک باشگاه مذاکره می کند و در یک قدمی عقد قرارداد نهایی سر از باشگاه دیگری در می آورد.
در گذشته نظیر این اتفاق در فوتبال ایران کمتر رخ می داد و بیشتر در میان باشگاه های بزرگ بود اما این روزها در میان بسیاری باشگاه ها این اتفاق انجام می شود و بازیکنان در آخرین لحظه با تغییر نگرششان باشگاه جدیدی را انتخاب می کنند. در ادامه به چند مورد های جک در فوتبال مان نگاهی می اندازیم:
رضا شکاری_تراکتورسازی
یکی از مهم ترین های جک هایی که در فوتبال ایران در سال های اخیر رخ داده مربوط به رضا شکاری است. بازیکن جوانی که اعلام کرد با پرسپولیس قرارداد می بندد اما با اعلام باشگاه ذوب آهن مبنی بر مشکلاتی که باشگاه روبین کازان روسیه ایجاد می کند، پرسپولیس را برای خرید شکاری مردد کرد و تراکتورسازی روی هوا این ستاره را زد.
آیاندا پاتوسی_ بنی یاس امارات
آیاندا پاتوسی نمونه دیگری است که از استقلال به بنی یاس امارات رفت. آن هم در شرایطی که استقلال مدت ها به دنبال تمدید قرارداد این بازیکن بود اما مشکلات مالی ایجادشده از سوی پروپیچ باعث شد تا آبی پوشان نتوانند به موقع مبلغ فسخ قرارداد پاتوسی را به باشگاه کیپ تاون آفریقای جنوبی بپردازند.
...

سرخط اخبار