بخشدار مرکزی اهواز در خصوص وضعیت روستاهای حاشیه رودخانه های دز و کرخه و کارون، گفت: تاکنون هیچ منطقه اراضی کشاورزی در حاشیه دز و دیگر مناطق بخش مرکزی اهواز زیر آب نرفته است.
به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، علی بلم چی اظهار کرد: با پیگیری های و دستور فرماندار اهواز و عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان در خصوص سیل بندها در بخش مرکزی اهواز، مقرر شد سازمان همیاری شهرداری های خوزستان نسبت به ترمیم، احداث و رفع شکستگی های سیل بندهای این منطقه اقدام کند و با توجه به افزایش دبی رودخانه نسبت به ورود آب به اراضی کشاورزانی که در اواخر پارسال و اوایل امسال دچار خسارت شدند جلوگیری شود.
وی ادامه داد: بخش مرکزی اهواز به علت عبور سه رودخانه کرخه، دز و کارون از این بخش و ساکن بودن روستاها در حاشیه رودخانه ها آسیب پذیر ترین منطقه استان است.
بخشدار مرکزی اهواز گفت: امید است سازمان آب و برق خوزستان با در نظرگرفتن وضعیت سیل بندها در این بخش رهاسازی آب را مدیریت و دبی رودخانه را کنترل کند تا از بروز مشکلات در این منطقه جلوگیری شود.
بلم چی در پایان از همکاری، پیگیری و تلاش معاون عمرانی استاندار خوزستان و فرماندار اهواز و دیگر ادارات و دستگاه های اجرایی در زمینه رفع مشکلات روستاهای بخش مرکزی اهواز تشکر و قدردانی کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار