رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس سوریه گفت: مطمئن باشید در بازسازی ها نیز در کنار شما خواهیم بود.
به گزارش همنوا به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با حموده صباغ، رئیس مجلس سوریه، اظهار داشت: ایران و سوریه دو کشور برادر و دوست هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تروریست ها توسط آمریکا در این منطقه به وجود آمدند و متاسفانه برخی از کشورهای منطقه نیز از آن ها حمایت کردند، اما شما در این استقامت پیروز شدید.
وی خطاب به رئیس مجلس سوریه با اشاره به اینکه شرایط نسبت به هشت سال گذشته تغییر کرده است، گفت: در آن زمان یکی از رهبران کشورهای منطقه به ایران آمد. وی گفت: «چرا شما از سوریه حمایت می کنید؟ کار سوریه تمام است. دو هفته دیگر با هم در مسجد اموی نماز می خوانیم». من به ایشان اعلام کردم که شما اشتباه می کنید و ملت سوریه را نمی شناسید.
لاریجانی ادامه داد: برخی از کشورهای منطقه حرف ما را گوش نکردند و امروز متوجه شدند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هدف آن ها این بود که کار سوریه را طی چند هفته تمام کنند. امروز ما به شما و رئیس جمهور و مسئولان سوریه این پیروزی ها را تبریک می گوییم.
لاریجانی با بیان این که اطمینان داشته باشید در حمایت از شما راسخ هستیم، افزود: با شناخت کامل از سوریه و منطقه، از شما حمایت کردیم و همچنان حمایت خواهیم کرد و همکاری با شما را یک امر تاکتیکی نمی دانیم.
رییس مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که امروز شما وارد صحنه بازسازی و بهبود شرایط اقتصادی شده اید، اظهار داشت: تجار ایران و سوریه در شرایط امروز می توانند با یکدیگر همکاری کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار