جلسه بررسی نحوه و میزان تخصیص ارز مورد نیاز برای تامین کالا های اساسی و ضروری در سال ۹۹ عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری  برنا  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات شایسته دستگاههای مسئول در تأمین کالاهای اساسی و ضروری مردم در سال ۹۸، گفت: تامین به وفور کالاهای اساسی در ایام مواجهه با ویروس کرونا در کشور به شکلی مناسب صورت گرفت که بعنوان یک شاخص مناسب حکمرانی خوب مطرح شد.
وی بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و هماهنگی میان بانک مرکزی و دستگاه های مسئول تأمین دارو و کالاهای اساسی تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد تا ارز مورد نیاز تأمین دارو و کالاهای اساسی با نرخ ۴۲۰۰ تومان و مطابق با اولویت بندی و در چارچوب توافقات انجام شده، از سوی بانک مرکزی تأمین شود تا دغدغه ای برای تامین اقلام ضروری و کالاهای اساسی در سال ۹۹ وجود نداشته باشد.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان را در پیش رو داریم، از وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت خواست با توجه به افزایش مصرف و تقاضا در ماه مبارک رمضان، تدابیر لازم را برای تأمین نیازهای مردم در این ماه اتخاذ کنند تا مردم بتوانند با اطمینان و بدون دغدغه این ایام را سپری کنند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین مدیریت تولید و واردات کالاهای اساسی و نیز ذخیره سازی این اقلام را برای سال ۹۹ پراهمیت ارزیابی کرد و ضمن تأکید بر ضرورت تکریم و حمایت از فعالان اقتصادی و واردکنندگان که همواره با دولت همراهی کرده اند، خواستار برنامه ریزی و مدیریت مناسب برای ذخیره اقلام و کالاهای اساسی و ضروری جامعه برای ماههای آینده شد.
در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گزارشی از برنامه این وزارتخانه برای کاهش نیازهای ارزی با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار