جانباز شیمیایی عملیات خیبر در خاطراتی درباره جاسوسی غربی ها در ایران برای تست بمب های شیمیایی و موشک هایی که به صدام می دادند توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، رهبر انقلاب اسلامی به اظهارات چندباره مقام های آمریکایی مبنی بر آمادگی برای ارسال کمک های دارویی و درمانی در صورت درخواست ایران اشاره کردند و گفتند: صحبت های آمریکایی ها جزء حرف های بسیار عجیب است زیرا اولاً خودشان دچار کمبود شدید دارو و تجهیزات پیشگیری از بیماری هستند و برخی مسئولانشان صراحتاً از این کمبودهای وحشت آور سخن به میان آورده اند، بنابراین آن ها اگر امکاناتی دارند به مردم خودشان برسند.
آیت الله خامنه ای افزودند: ثانیاً آمریکایی ها خودشان متهم به تولید این ویروس هستند البته نمی دانیم این اتهام چقدر صحت دارد اما باوجوداین اتهام، کدام انسان عاقلی، کمک از این کشور را قبول می کند.
"جاسوسی" با عنوان "دلسوزی"
در رابطه با همین موضوع به سراغ یکی از یادگاران دفاع مقدس رفتیم و او در خاطره ای درباره جاسوسی غربی ها در ایران برای تست بمب های شیمیایی و موشک هایی که به صدام می دادند توضیح داد.
 سعید ملک ثابت از رزمندگان تیپ الغدیر در زمان دفاع مقدس و جانباز شیمیایی عملیات خیبر است که در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب در بخش پایانی سخنان خود در عید مبعث، دلیل عدم پذیرش کمک های درمانی آمریکایی ها را به این جهت دانستند که به آن ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است بخواهند اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند.
ملک ثابت ادامه داد: همان لحظه به یاد دو خاطره از دوران دفاع مقدس که خود شاهد آن بودم افتادم، یکی مربوط به عملیات خیبر در سال ۶۳ هست که رژیم بعثی عراق برای اولین بار از بمب های شیمیایی علیه رزمندگان اسلام استفاده می کرد.
وی گفت: بعد از عملیات چند نفر با دسته گل و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار