مشهد- ایرنا- نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: به نظر می رسد در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی تعداد قابل توجهی از نیروهای کیفی ثبت نام نکرده اند و میدان را برای نیروهای تازه نفس، جوان و فاقد سابقه اجرایی باز گذاشته اند.

حمیدرضا ترقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: نیروهای کیفی که از اطلاعات و معلومات و توانمندی های قانون گذاری و در واقع شایستگی برای حضور در مجلس شورای اسلامی برخوردار هستند به خاطر شیوه های تبلیغات و اشکالاتی که در قانون برای تبلیغات وجود دارد معمولا در انتخابات شرکت نمی کنند.
وی ادامه داد: کسانی که بیشتر روی آنتن صدا و سیما یا در معرض شناخت عمومی مردم هستند بیشتر می توانند با بهره گیری از شیوه های تبلیغاتی توجه مردم را به خود جلب کنند.
این فعال سیاسی اصولگرا گفت: متاسفانه تاکنون مکانیزمی در نظام انتخاباتی کشور به وجود نیامده است که افراد کیفی اما کمتر شناخته شده به جامعه معرفی و زمینه شرکت آنان در انتخابات فراهم شود.
ترقی افزود: خیلی از افراد شایسته هم به سبب هزینه سنگین تبلیغات انتخاباتی، شیوه های تبلیغات، وجود اشکالات در قانون انتخابات برای تبلیغات و نبود یک رقابت متوازن و عادلانه در انتخابات رغبتی برای ورود به این عرصه ندارند.
وی ادامه داد: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر اساس معیارها و ضوابط قانونی و بدون توجه به گرایشهای سیاسی اشخاص عمل کرده است.
او تاکید کرد: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت افراد ثبت نام کرده برای انتخابات نسبت به همه سختگیری اعمال کرده است و موردی که دال بر مصلحت اندیشی یا گرایشهای سیاسی افراد باشد مشاهده نمی شود.
۴۷ درصد از مجموع هزار و ۵۴ داوطلب نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی معادل ۴۹۷ نفر از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده اند.
۲۷۳ نفر معادل ۲۶ درصد از این افراد رد صلاحیت شده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار