پشت پرده ی توقف پروژه ای عمرانی ورودی سرابله

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱
پشت پرده ی توقف پروژه ای عمرانی ورودی سرابله
آیا صرف پرداختن در فضای مجازی می توانند همه ی مطالعات و استعلام های قبلی ،به صورت خلقه الساعه زیر پا گذاشته شوند و دو مدیر کل در جلسه ای به منظور پاسخگویی به ارباب و رجوع در نماز جمعه تشکیل شده است تصمیم به تعطیلی پروژه و تغییر مسیر آن بگیرند؟

به گزارش برنا از ایلام ؛سال ها شهر سرابله محل عبور و مرور مسافران ایلام به تمام نقاط شهرستان چرداول بود تا اینکه با ایجاد راه جدید ایلام _حمیل، ناگهان ورودی سرابله یک طرفه شد و شهروندان سرابله ای برای مسافرت به ایلام بایستی مسافتی بیش از یک سوم قبل طی می کردند، سال ها اعتراض و شکایت تا این که امسال اعتبار دو طرفه کردن جاده قدیمی و ایجاد روگذر ورودی شروع شد. 
موجی از شادی و امیدواری در مردم به وجود آمد ،اما هنوز از شروع این پروژه یک ماهی نگذشته بود ،اشتراک چند تصویر از تعدادی درخت توسط فردی در شبکه های اجتماعی و دستکاری ها و فتوشاپ های متعاقب آن باعث شد که هر کسی با هر هدفی به این پروژه از دید خود حمله کند با قطع و یقین دوستداران واقعی منابع طبیعی از روی دلسوزی به نقد پروژه پرداختند ولی در بسیاری از موارد افراد و رسانه هایی که نه خبری از این پروژه داشتند و نه درختی در آن مسیر دیده بودند با آب و تاب فراوان آه و ناله می کردند. چند نکته:
 الف _ شرح مشاهده خودم که هر روز از آن مسیر عبور می نمایم:
۱_ طول کل مسیر ۱۷۰۰ متر می باشد که نزدیک ۱۶۰۰ متر آن از عرض جاده فعلی عبور می کند کمتر از ۱۰۰ متر آن از داخل مسیر جدیدی عبور می کند .
۲_ توسط دوستداران طبیعت تا جایی که ممکن بوده است درختان با ریشه جابجا شده اند و در جایی دیگر کاشته شده اند. 
۳_عرض جاده ایجاد شده جدید در آن صد متر کمی بیشتر از زمین مورد نیاز برای ایجاد جاده به نظر می رسد و احتمالا توسط مجری آن بی مبالاتی صورت گرفته است که جای بررسی دارد . 
ب _ چند سوال در خصوص اتفاقات و تصمیم گیری های مدیران ذی ربط :
۱_ مگر برای شروع هر طرح و پروژه ای قبل از آغاز آن مطالعه آن انجام ...

[ مشاهده متن کامل پشت پرده ی توقف پروژه ای عمرانی ورودی سرابله برنا نیوز ]