کم رمق ترین مناطق در بازار مسکن پایتخت

ایسنا دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
بازار مسکن در تهران دچار رکود تاریخی شده؛ به طوری که در ۹ منطقه از مناطق ۲۲ گانه پایتخت تعداد معاملات به کمتر از ۱۰۰ فقره رسیده است.

به گزارش ایسنا، خرید و فروش در بازار مسکن شهر تهران ۶۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. رکود ناشی از جهش حدود ۲۰۰ درصدی قیمت ها طی دو سال گذشته تا حدی در بازار رخنه کرده که در ۹ منطقه از مناطق ۲۲ گانه شهر تهران تعداد معاملات دو رقمی است. مهرماه ۱۳۹۸ منطقه ۲۲ کم رمق ترین منطقه در شهر تهران بود؛ به طوری که تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در این منطقه تنها ۳۰ فقره بوده است. در منطقه ۱۹ نیز فقط ۳۲ فقره معامله مسکن انجام شده است. در مناطق ۲۱، ۱۶، ۲۰، ۱۸، ۱۷، ۹ و ۱۲ نیز به ترتیب ۵۱، ۶۶، ۷۴، ۷۹، ۸۳، ۸۶ و ۹۶ فقره خرید و فروش به انجام رسیده که نشان می دهد سهم پرتراکم ترین مناطق جمعیتی شهر تهران از ۳۴۰۱ قرارداد خرید و فروش آپارتمان در کل شهر تهران فقط ۱۷درصد بوده است.
افت بی سابقه تعداد مبایعه نامه ها در مناطق جنوبی شهر تهران به کاهش توان متقاضیان برمی گردد. این مساله در حالی ایجاد شده که میانگین قیمت مسکن در هشت منطقه ی جنوبی از مناطق مذکور ۷.۱ میلیون تومان در هر متر مربع است و البته در منطقه ۲۲ متوسط قیمت ۱۰.۸ میلیون تومان گزارش شده است.
در سایر مناطق تهران نیز که بیش از ۱۰۰ فقره معامله انجام شده بازار چنگی به دل نمی زند. مهرماه امسال در منطقه ۱۳ فقط ۱۱۸ فقره، در منطقه ۳ تعداد ۱۳۹ فقره، در منطقه ۱۱ بالغ بر ۱۴۳ فقره، در منطقه ۶ تعداد ۱۵۷ فقره، در منطقه ۱۴ بالغ بر ۱۷۷ فقره، در منطقه ۱ تعداد ۱۷۹ فقره و در منطقه ۱۵ بالغ بر ۱۹۵ فقره قرارداد خرید و فروش به امضا رسیده است.
۴۵ درصد معاملات در پنج منطقه ی تهران
مهرماه امسال ۴۵ درصد معاملات مسکن شهر تهران در چهار منطقه ی ۵، ۲، ۴، ۱۰ و ۷ انجام شده که بالای ۲۰۰ فقره مبایعه نامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار