مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از افزایش ۷ درصدی مصرف آب در استان بدلیل شیوع کرونا خبرداد.
به گزارش ایلنا، علیرضا رضوی با بیان این خبر افزود: هم اکنون جمعیت شهری ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان آذربایجان غربی تحت پوشش آب آشامیدنی سالم هستند و برای تامین آب مورد نیاز آنها ۶۶۲ هزار فقره انشعاب نصب و ۷۵۰ کیلومتر خط انتقال احداث شده است.
وی ادامه داد: همچنین ۹۷۶ هزار نفر از جمعیت روستایی استان که ۸۶ درصد روستاییان استان را شامل می شود، تحت پوشش هستند که برای آنها ۲۹۲ هزار انشعاب نصب و ۷۰۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۵۰۰۰ کیلومتر خط انتقال احداث شده است
رضوی خاطرنشان کرد: برای جمعیت شهری ۵۱ درصد آب مورد نیاز از آب زیرزمینی و ۴۹ درصد از محل آب های سطحی و برای جمعیت روستایی ۹ درصد از طریق چاه ها و آب های زیرزمینی و یک درصد از آب های سطحی تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی افزود: ۴۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار غیر تحت پوشش در سطح استان به زودی با ارتقای تجهیزات به شبکه های تحت پوشش شرکت آبفای استان وارد می شوند.
رضوی خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز پیرو اجرای پویش هر هفته الف_ ب_ ایران، مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه به عنوان یکی از پروژه ملی فاخر در آذرماه امسال به مدار بهره برداری می رسد که با افتتاح این پروژه ، ۵۱ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در سال به پیکره دریاچه ارومیه انتقال می یابد.
وی افزود: هم اکنون این پروژه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اعتبارات اجرای طرح از محل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه تامین شده است.

سرخط اخبار