فرمانده شهید «احمد عبدالحسن المنصوری» نخستین شهید از سرایا السلام از استان میسان و عضو الحشد الشعبی بود که موجب انگیزه سازی قوی برای دیگر افراد شد تا راهش را ادامه داده و به او بپیوندند.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، فرمانده شهید «احمد عبدالحسن المنصوری» در سال 1985 میلادی در شهر میسان عراق متولد و در 28 ژوئیه سال 2015 میلادی در سامراء به مقام رفیع شهادت نائل شد. او عضو گردان 313 سرایا السلام بود.
از زمانی که شهید صدرثانی پا به عرصه جهاد گذاشت، شهید احمد عبدالحسن المنصوری از تفکر و جنبش اخلاقی او تاثیر پذیرفت و بر حضور در نمازجمعه که کارخانه ساخت قهرمانان و مکتب انسان های شجاع بود، مراقبت کرد. احمد از این مکتب با امتیاز بالا فارغ التحصیل شد. زیرا از شجاعت برخوردار بود و از مرگ هراسی نداشت. در تمام عملیات ها مرگ همراه او بود و احمد آن را در آغوش می گرفت. زیرا او مسئول یگان مهندسی نظامی در سامراء بود.
بسیار شجاع بود. در یکی از عملیات ها وقتی وارد میدان نبرد شد، میان او و عناصر داعش فقط 150 متر فاصله بود آن هم بدون هیچ پشتیبانی. شغلش را دوست داشت و با همتی والا در آن متمایز شده بود. به حضور در خط مقدم نبرد با دشمن و خنثی کردن مین ها عشق می ورزید. زیرا این مین ها برای او غریبه نبود و خودش قبلا آن ها را روی زمین کاشته بود اما علیه اشغالگران در شهر میسان زادگاه خودش. احمد عملیات های بسیاری را در قالب گردان یوم الموعود پشت سر گذاشته بود. در جریان یکی از عملیات ها در 20 اوت 2011 میلادی هدف حمله جنگنده ای قرار گرفت و دوست او به نام «حسین الزرگانی» به شهادت رسید اما احمد از ناحیه بینی مورد جراحت قرار گرفت و پس از بازداشت، به پایگاه امام علی علیه السلام در ذی قار فرستاده شد. 24 روز زندانی بود و پس از آن همزمان با روزهای آخر عقب نشینی نظامیان آمریکایی از عراق، از زندان آزاد شد.
پس از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری