صرفه جویی در هزینه ها، محرومیت زدایی و اشتغال زایی جوانان را در آستان قدس دنبال می کنیم

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
تولیت آستان قدس رضوی موضوعاتی، چون صرفه جویی در هزینه های آستان قدس رضوی، محرومیت زدایی و اشتغال زایی جوانان را از موضوعاتی دانست که مورد توجه و پیگیری این نهاد است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در اولین جلسه شورای مشورتی مدیران استان خراسان رضوی در سال ۹۸ که به میزبانی حرم مطهر رضوی با حضور نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، با اشاره به پیش رو بودن مراسم احیای شب های قدر در حرم مطهر رضوی، گفت: زائران باید از لحظه ای که به سمت حرم مطهر حرکت می کنند تا زمان بازگشت به منازل خود، در آسایش باشند و برای تحقق این مهم فراهم آوردن امکانات و تسهیلات شهری مناسب توسط شهرداری ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: به تمام دستگاه ها و نهاد های دخیل در امر برگزاری مراسم شب های قدر پیشنهاد می کنم، بازرسانی برای بررسی حسن انجام کار بخش های زیر مجموعه خود و شناسایی کاستی های احتمالی داشته باشند.
وی همچنین بر ضرورت آمادگی بخش های مختلف حرم مطهر برای برگزاری هرچه بهتر مراسم احیای شب های قدر تأکید و ابراز کرد: فضا های مسقف حرم مطهر باید آمادگی پذیرش زائران را در صورت بارندگی و تغییرات آب و هوایی داشته باشند.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به اهمیت به روز بودن سخنرانی های مذهبی اشاره و تصریح کرد: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، شرایط روز جامعه و ایجاد روحیه مقاومت، از موضوعاتی است که باید مجموعه های فرهنگی مورد توجه قرار دهند و به سخنرانان مراسم های مذهبی نسبت به صحبت پیرامون این موضوعات پیشنهادات لازم را ارائه دهند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در فراز دیگری از سخنان خود به رویکرد های آستان قدس اشاره و خاطرنشان کرد: ما موضوع اشتغال را به صورت جدی دنبال می کنیم و در حوزه های ...