سردار فدوی: آمریکایی ها در خلیج فارس تحت فشار روانی هستند

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها را مجبور کرده ایم در خلیج فارس، به زبان فارسی صحبت کنند، گفت: آمریکایی ها در خلیج فارس تحت فشار روانی هستند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم ، سردار علی فدوی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست «روایت یک اخراج» (ماجرای شکست سیاست های آمریکا در منطقه و پیروزی های جبهۀ مقاومت) در سخنانی با اشاره به شروع دشمنی سازمان دهی شدۀ آمریکا از تاریخ 24 بهمن 1357 با انقلاب اسلامی، گفت: آمریکایی ها ابتدا با چند واسطه برای دشمنی با انقلاب و شکست آن اقدام کردند، غائله های کردستان و گنبد و آذربایجان و... برای شکست انقلاب از این دست بود.
وی افزود: در مرحلۀ بعد، نزدیک تر شدند و تلاش کردند با کودتا به انقلاب ضربه بزنند، 5 کودتا که یکی اش از پایگاه شهید نوژه صورت گرفت، تدارک دیدند، اما باز موفق نشدند، سپس جنگ تحمیلی را علیه انقلاب به راه انداختند، صدام نوک پیکان بود و پشت آن، 54 کشور، از جمله آمریکا و شوروی و اروپایی ها قرار داشتند، ما از کشورهای بسیاری اسیر گرفتیم، جنگ هم که تمام شد، باز دشمنی ها تمام نشد، دشمنی، شکل های متفاوتی به خود گرفت، اما به برکت جنگ و حضرت امام و خون شهدا، قدرت و قوتی در نظام شکل گرفت که دشمنان مطمئن شدند که ضرر اقدام علیه ما برای آن ها، بیشتر از منفعتش است.
جهانگیری: اروپایی ها، آمریکا را به لغو تحریم ها علیه ملت ایران وادار کنند
امیرحاتمی: با هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی حساب کار دست دشمن آمد
جلسه ویژه کمیسیون امنیت ملی برای بررسی طرح های مقابله با تحریم های آمریک
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه دربارۀ ماهیت جنگ انقلاب اسلامی و دشمنانش گفت: «اگر این جنگ، بر سر مسائل دنیایی نظیر منافع اقتصادی و گسترش منطقۀ نفوذ بوده باشد، پس از مدتی دو طرف می فهمند که ادامۀ دعوا باعث ...

سرخط اخبار