قرار بود یک هفته بعد از واگذاری سهام عدالت، پول آن به حساب سهامداران واریز شود. اما حالا با گذشت ۵ ماه، عده ای می خواهند درخواست فروش سهام عدالت را لغو کنند و عده دیگری می گویند پول آن را می خواهند. حتی اگر کم باشد.

به گزارش تجارت نیوز ، طبق گفته مسئولان سهام عدالت قرار بود امکان لغو درخواست فروش سهام عدالت برای سهامداران فراهم شود. اما بررسی پنل سهام عدالت در برخی از کارگزاری های بانکی و غیربانکی نشان می دهد چنین امکانی فراهم نشده است.
اما چرا مردمی که تا پیش از این برای فروش سهام عدالت خود تعجیل داشتند حالا خواستار لغو فروش اند؟
قطعا یکی از مهم ترین دلایل، ریزش قیمت سهام عدالت است. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی از مرداد سال جاری و با آغاز افت شاخص کل بورس، روند نزولی خود را شروع کرد و از ۲۱ میلیون تومان به ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. این یعنی افت حدود ۹ میلیون تومانی ارزش سهام عدالت.
در این میان یک دسته از دارندگان سهام عدالت به بهبود وضعیت بورس امیدوارند و می گویند ممکن است در آینده ارزش آن بالا برود. در مقابل عده دیگری نگرانند که ارزش برگه های سهام عدالت حتی کمتر از این شود و در نهایت پولی دست آنها را نگیرد.
در ادامه نظرات کاربران تجارت نیوز را می خوانید:
فقط پول را بریزید حتی با ضرر
«ما فقط پول فروش سهام عدالت رو می خواهیم این کارت اعتباری و گزینه لغو فروش و غیره برا خودتون مسخرمون کردین.»
«مردم مشکل داشتن که سهامشون رو فروختن الان دوماه که فروختم ۳۰درصد دوم را هیچ واریزی نداشتیم. پول را بریزید.»
«هی گفتن سهام ارزشش بالاست نفروشید نگه دارید.از ۲۰ میلیون رسوندینش ۱۰میلیون. میترسم سهام بیاد برسه به ارزش۵۰۰ هزارتومان. الان بفروشید پولمون را بدید.»
«الان لغو فروش بدیم سود نداره. ضرر پشت ضرر. کی باید جبران ضرر بده سهام عدالت انگار ناعدالت شد.»
«سهام رو فروختم ۸۵ هزار واریز شد ما انتظار یک میلیون دو میلیون واریزی داشتیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار