حجت الاسلام حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و سخنران مذهبی، طی پیامی توصیه های معنوی به مناسبت آغاز ماه شعبان با توجه به شیوع ویروس کرونا و فرصت خانه نشینی مردم داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و سخنران مذهبی، طی پیامی توصیه هایی به مناسبت آغاز ماه شعبان داشت.
متن این پیام به شرح زیر است:
در این بخش از روزگار که همه جهانیان، در سیطره امتحان الهی و آزمایشی بزرگ از سوی محبوبی کریم قرار گرفته اند و یقیناً در پس این ظاهر تلخ و این بلیه جانکاه بسی شیرین است چنان که حضرتش فرموده: «عَسَىٰ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ» (بقره ۲۱۶)
شایسته است همه برادران و خواهران ایمانی نکاتی را مورد توجه قرار دهند:
آنچه در این زمینه از همه چیز مهم تر است اینکه متذکر عظمت و مقام ربوبی شویم و آگاه به این نکته بسیار مهم گردیم که همه قدرت های بشری در برابر بزرگی بی نهایت او می توانند کوچکی، ذلت و حقارت خود را به صورتی آشکار ببینند، و دقت کنند که آگاهی و دانش بسیار پیشرفته آدمی و قوی ترین ابزار کم نظیر علمی و صنعتی در برابر ویروسی که با چشم، قابل دیدن نیست به زانو در آمده است.
پس بدانید که اگر یک لحظه از حضرت دوست غافل شویم و عمر در غیر طاعت و رضای او هزینه کنیم، در دنیا و آخرت خود را خسارت زده خواهیم یافت؛ بنابراین در این ماه شعبان، ماه حضرت ختمی مرتبت، سحر خیزی و توجه به بندگی را بیش از پیش غنیمت بشماریم که معلوم نیست با این حادثه، فرصت دیگری برای دست یابی به این ماه پرکرامت حاصل شود. مگر نه این است که خداوند درباره شب و سحر مومنان می فرماید: «وَالَّذِینَ یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّدًا وَقِیَامًا» (فرقان ۶۴)
توسل به وجود مبارک حضرت سیدالشهدا(ع) را نیز در صبح و شام این ماه، گرچه به یک سلام و قطره اشکی برای او، از یاد نبرید که او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار