فرانسه: ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی خود بازگردد

لوگوی نامه نیوز نامه نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۳۲
وزیر امور خارجه فرانسه خواستار اجرای کامل تعهدات ایران در توافق هسته ای شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به نقل از پایگاه خبری عرب نیوز، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای درباره دیدار روز گذشته ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه این کشور با عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نوشت: او(لودریان) گفت که ایران باید فورا به منظور حفظ ثبات منطقه و اجتناب از بحران های جدی در زمینه اشاعه تسلیحات هسته ای، رعایت کردن کامل تعهدات هسته ای خود تحت برجام(توافق هسته ای) را از سر بگیرد.
بر اساس این گزارش، اظهارات لودریان درباره بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای درحالی مطرح می شود که ایران سال گذشته با گذشتن یک سال از خروج دولت دونالد ترامپ از توافق هسته ای و متحمل شدن تحریم های اقتصادی، همچنین تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان نسبت به عادی سازی روابط اقتصادی با ایران و پیدا کردن راهکارهایی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، اعلام کرد که در پنج گام تعیین شده تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد.
مقامات ایرانی گفته اند که تمامی این اقدامات بازگشت پذیر هستند و به محض بازگشت دیگر اعضای توافق به اجرای تعهداتشان، به حالت قبل بازگردانده می شوند.
منبع: ایسنا
بشتابید: وام 200 میلیونی دولت با سود 4 درصد / جزئیات و نحوه دریافت وام پیش بینی قیمت دلار ؛ دلار به شدت ارزان می شود / ورشکستگی در یک قدمی دلالان دلار قیمت پراید کارکرده در بازار چند؟ خبر خوش در مورد واکسن کرونا/ اهدای رایگان واکسن کرونا به این اقشار + شرایط دریافت قیمت پراید ترمز برید! / قیمت جدید تیبا، ساینا، کوییک (99/10/09) قیمت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار