معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی از ساعت ۲۴ امشب در استان قزوین اجرا می شود و تا 20 فرودین ماه ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از امشب طرح "فاصله گذاری اجتماعی" همزمان با سراسر کشور در استان قزوین هم اجرا می شود تا از شیوع این ویروس جلوگیری شود.
معاون سیاسی استاندار افزود: روش های متعددی برای مهار ویروس کرونا در جهان عملی شده و هر کشور بر اساس فرهنگ و آداب و رسوم و سبک زندگی خود شیوه هایی را برای محدودیت های بهداشتی اجرا کرده است و ما نیز با تعطیل کردن مراکز جمعیتی، مدارس، بازار، دانشگاه ها نسبت به قطع زنجیره انتقال اقدام کرده ایم.
حبیبی عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح کمک به قطع زنجیره انتقال، حذف ترددهای غیر ضروری، راهبری سیاست ها و تدابیر ستاد ملی کرونا در کشور، ایجاد تعامل بیشتر بین دستگاه های متولی و سرعت بخشیدن به مدیریت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و ایجاد آرامش در جامعه است.
وی ادامه داد: همچنین طرح محدودیت تردد از ساعت ۱۲ امشب تا ۲۰ فروردین اجرا می شود و همه شهروندان ملزم به همکاری برای اجرای آن هستند.
این مسئول تصریح کرد: در این طرح فقط افراد بومی ساکن در استان می توانند در شهرها تردد کنند و افراد غیر بومی برای تردد می توانند از اتوبان عبور کرده و حق ورود به داخل شهرها را ندارند.
سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا در استان اضافه کرد: همچنین تمامی مدارس، دانشگاه ها، بازارها، سالن های ورزشی، استخرها، پارک ها، مجتمع های تجاری و اصناف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار