معاون سابق وزارت دفاع افغانستان: طالبان عجله ای برای بازگشت به مذاکره با آمریکا ندارد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
معاون سابق وزارت دفاع افغانستان گفت، طالبان با آگاهی از تصمیم ترامپ برای کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ عجله ای برای از سرگیری مذاکره با آمریکا ندارد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، « عتیق الله بریالی» معاون سابق وزارت دفاع افغانستان با اشاره به وعده ترامپ برای کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 گفت که گروه طالبان نیز با درک این موضوع احتمالاً برای بازگشت بر سر میز مذاکره عجله ای ندارد.
ماه گذشته رسانه های آمریکایی گزارش دادند که رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد تا پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر سال 2020 میلادی تمام نیروهایش را از افغانستان خارج کند.
بریالی افزود که با توجه به غیاب نمایندگان دولت و مردم افغانستان بر سر میز مذاکره این گفت وگوها نمی توانست جز فاجعه نتیجه دیگری برای مردم افغانستان داشته باشد.
این ژنرال افغان ادامه داد که ناکامی مذاکرات آمریکا و طالبان نشان داد که مذاکره درباره سرنوشت افغانستان در کشورهای خارجی و در غیاب مردم افغانستان محکوم به شکست است.
کارشناس افغان: لغو مذاکرات مخالفت بدنه طالبان با آمریکا را تشدید می کند
چه کسی پیشنهاد سفر طالبان به کمپ دیوید را مطرح کرد؟
واکنش طالبان به لغو مذاکره با آمریکا: تا پایان اشغال افغانستان به جهاد ادامه می دهیم
پیش از این نیز روزنامه «نیویورک تایمز» چاپ آمریکا نوشته بود که ممکن است مانند دیگر تغییر مواضع ترامپ این بار نیز تصمیم وی برای لغو گفت وگوها با طالبان موقتی باشد و رئیس جمهور آمریکا در آینده خواستار از سرگیری گفت وگوها با طالبان شود.
این روزنامه همچنین تصریح کرد که بازگشت طالبان بر سر میز مذاکره دشوار خواهد بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار