تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ۴۱ درصد افزایش یافت

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۷
چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بندر چابهار در سالجاری عملکرد مثبت و رو به رشدی را تجربه می کند؛ گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد افزایش داشته است.

بهروز آقایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
وی به عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار اشاره کرد و افزود: افزایش کیفیت و کاهش زمان فرآیند تخلیه و بارگیری کالا در بندر از موضوعات مهمی است که برای صاحبان بار و کالا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش صادرات از بندر چابهار بیان کرد: صادرات کالاهای غیرنفتی در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش داشته که این مهم نشان از بازاریابی مستمر، جذب تجار و صاحبان کالا در داخل و خارج از کشور است.
وی گفت: رشد صادرات از جمله مقوله هایی است که نشانگر تولید ثروت در کشور بوده و افزایش ۲ برابری آن در بندر چابهار بسیار امیدوار کننده است. 
آقایی همچنین درخصوص تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی افزود:خوشبختانه در این زمینه نیز رشد ۱۰۶ درصدی را شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: تردد شناورهایی با ظرفیت بیشتر از هزار تن نیز تا پایان مرداد سالجاری بیش از ۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تشریح برخی فعالیت ها و عملکرد این اداره کل از ابتدای سالجاری تاکنون، افزود: طرح نظارت آنلاین بر مراکز آموزش دریانوردی به منظور ارتقای سطح علمی دریانوردان عملیاتی شده است.
وی ادامه داد: تمامی مراکز آموزش دریانوردی سیستان و بلوچستان زیر پوشش این طرح قرار دارند.
آقایی بیان کرد: به منظور بهبود کیفیت آموزش و رشد استانداردهای آموزشی ویژه دریانوردان، تمامی این مراکز پس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار