تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بازنگری در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت به منظور صدور جواز تاسیس برای سرمایه گذاری های جدید به سازمان های صنعت، معدن وتجارت استانی ابلاغ شد.

به گزارش روز شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» افزود: این مهم با توجه به ضرورت رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب وکار و حمایت از سرمایه گذاری های جدید در سال «جهش تولید» اجرایی شد.
وی اضافه کرد: سال ۹۵ برای صدور جواز تاسیس ۸۶ فعالیت صنعتی، حداقل ظرفیت تعیین شده بود و سرمایه گذارانی که قصد گرفتن جواز داشتند ملزم به رعایت آن بودند، به طوری که پایین تر از ظرفیت های اعلام شده جوازی صادر نمی شد.
زرندی گفت: براساس درخواست سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی و تقاضاهای رسیده از سوی سرمایه گذاران جدید (به طور عمده سرمایه گذاران کوچک و متوسط)، نقاط ضعف و قوت ابلاغیه مزبور در نشست های متعدد به شکل جامع بررسی شد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تصریح کرد: تعداد رشته فعالیت های مشمول محدودیت یاد شده از ۸۶ رشته به ۱۶ رشته فعالیت که رعایت حداقل ظرفیت تولید به دلیل اهمیت رقابت پذیری این صنایع، کاهش یافت و به سازمان های استانی ابلاغ شد
وی تاکیدکرد: انتظار می رود سازمان های صنعت استانی در قالب توصیه به سرمایه گذاران جدید در زمینه رعایت حداقل ظرفیت این رشته ها عمل کنند، اما دیگر محدودیت صدور جواز نخواهیم داشت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار