ارزیابی عملکرد استانداران و فرمانداران بر اساس شاخص اقتصادی

ایکنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴
گروه سیاست و اقتصاد معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور از ارزیابی عملکرد استانداران و فرمانداران بر اساس شاخص های اقتصادی در سال رونق تولید خبر داد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور امروز، 26 اردیبهشت ماه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی استان فارس با اشاره به فرمایش نوروزی رهبر معظم انقلاب و نامگذاری سال 1398 تحت عنوان رونق تولید، افزود: معظم له مسئله فوری، جدی و اولویت دار کشور را مسئله اقتصاد دانستند که همه باید در این مسیر گام برداریم.
وی افزود: بخش اعظمی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مسئولان نظام نیز بر فعالیت های اقتصادی، رونق تولید و ایجاد اشتغال متمرکز بود.
معاون وزیر کشور گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، بیکاری از 11.9 درصد در سال 1396 به 12 درصد در سال 1397 رسیده است که 15 استان کشور با افزایش بیکاری و 15 استان با کاهش بیکاری مواجه بودند.
دین پرست با بیان اینکه استان فارس با کاهش بیکاری مواجه بوده و رتبه هفتم کشور را در این زمینه کسب کرده است، ادامه داد: در سال 1396 مشارکت اقتصادی 40.1 درصد بوده که این میزان در سال 1397 به 40.5 درصد افزایش یافته است که استان فارس در این حوزه تغییرات آنچنانی نداشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با تصریح اینکه عملکرد استان فارس در حوزه اشتغال روستایی و عشایری خوب بوده است، گفت: استان فارس در بحث سرمایه گذاری خارجی 10 طرح مصوب به مبلغ 78 میلیون یورو با اشتغال زایی 144 نفر داشته است که 2 طرح آن به مبلغ 11 میلیون یورو با اشتغال 45 نفر شروع و 2 طرح نیز به بهره برداری رسیده است.
دین پرست با اشاره به ظرفیت شورای استانی گفت وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: شناسایی قوانین مزاحم تولید و اشتغال و بهبود و رونق فضای ...