اینکه امام(ره) می فرماید اگر مرد به زن و مرد به زن تبدیل شود اشکال ندارد، شاگردان امام مثل حضرات آیات شاهرودی، سبحانی و استادی می گویند: مراد ایشان این است که در مقام خارج و واقع اگر این اتفاق واقعا بیفتد اشکال ندارد، نه این عمل های ظاهری که هیچ تغییری حقیقتا رخ نمی دهد و سوای این عقیم شدن دائم و مشکلاتی دیگر نیز به دنبال دارد.
به گزارش خبرنگار اجتهاد ، نشست هم اندیشی «بررسی تغییر جنسیت از منظر روانشناسی و فقه» با حضور کارشناسان و اساتید مرکز ملی پاسخگویی به سؤالاتد دینی خراسان رضوی، با ارائه حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضا مهکام، دکترای روان شناسی عمومی و عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.
استاد مهکام در بخش اول سخنان خود از منظر روان شناسی به موضوع تغییر جنسیت پرداخت، و افراد دارای اختلال هویت جنسی را به چهار گروه تقسیم کرد و گفت: گروه اول، فقط ناراضی اند و کار دیگری انجام نمی دهند. این گروه به صورت طبیعی ازدواج می کنند، بچه دار می شوند و فرقی با مردم سالم ندارند. بله چون از جنسیت خود ناراضی اند در ارائه ی وظائف جنسی خود خیلی میل و رغبت ندارند.
وی درباره گروه دوم «مبدّل پوشها» ابراز داشت: این گروه سوای اینکه ناراضی اند اقدام به پوشش هایی میکنند که ظاهرشان را تغییر دهد. مثل اینکه زن لباس مردانه می پوشد، موهایش کوتاه است، قسمت بالای بدن خود را به گونه ای می پوشاند که برجستگی های بدن مشخص نشود.
مهکام ادامه داد: گروه سوم «هورمونتراپی» می کنند. این گروه سوای اینکه نارضی اند و در ظواهری مثل لباس، سعی می کنند خود را شبیه جنس مخالف کنند به تزریق هورمون روی می آورند. زنانی که هورمون های مردانه تزریق می کنند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار