اکوفارس: عباسی معروفان گفت: واردات نهاده به صورت شبانه روزی در حال انجام است که با این وجود پیش یینی می شود در هفته های آینده بازار نهاده نرمال شود.

به گزارش اکوفارس، حسن عباسی معروفان مدیر عامل پشتیبانی امور دام در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت واردات نهاده های دامی اظهار کرد: نهاده های دامی وارداتی ۳ کالا همچون ذرت، جو و کنجاله سویا را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه ذرت بالاترین میزان واردات را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: در سال گذشته ۹ میلیون تن ذرت دامی وارد کشور شد و امسال در نظر داریم همین میزان ذرت وارد شود، در غیر این صورت تولید ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن مرغ کشور دچار چالش می شود.
عباسی معروفان با بیان اینکه صنعت مرغداری وابستگی به نهاده های دامی وارداتی دارد، گفت: سال گذشته ۱۱۷ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید شد که به سبب آب بر بودن ذرت و بیابانی و نیمه بیابانی بودن کشور، تشخیص بر آن شد که اولویت اول خودکفایی به گندم اختصاص یابد.
این مقام مسئول افزود: سالیانه ۱۸ میلیون تن نهاده در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که ۶ میلیون تن از این میزان در داخل و مابقی از طریق واردات تامین می شود.
به گفته وی، سالیانه ۱۲ میلیون تن نهاده وارد کشور می شود که ۹ میلیون تن از این میزان را ذرت به خود اختصاص می دهد.
مدیر عامل پشتیبانی امور دام با اشاره به دلایل کاهش واردات نهاده های دامی بیان کرد: بنابر آمار تا چند روز گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن نهاده وارد کشور شد، در حالیکه با گذشت ۲ ماه از سال باید ۲ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن نهاده وارد می شد که به دلیل فصل برداشت گندم و روانه شدن کامیون ها به سمت این استان ها موجب شده کامیون کمتری در بنادر وجود داشته باشد، به همین خاطر از وزارت راه درخواست کردیم که کامیون های بیشتری را در بنادر قرار دهند تا با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری