طنز کشور به بیراهه رفته است/بیان مشکلات و معضلات بن مایه اصلی طنز

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر ، عصر پنجشنبه سومین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر «طنزپهلوی ۳» با حضور اهالی فرهنگ و هنر و طنزپردازان برجسته کشور همانند داریوش کاردان، رضا رفیع، فرامرز ریحان صفت، رضا بنفشه خواه و هنرمندان استان گیلان در سالن شهدای خدمتگزار مجتمع فرهنگی و هنری سید الشهدای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد.
فومن خاستگاه طنز ایران
رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی فومن در ادامه این برنامه با اشاره به اینکه امروز میزبان مهمانان و طنزپردازنان برجسته کشور هستیم، اظهار کرد: تشکیل این جشنواره توسط استاد رضا رفیع و فرامرز ریحان صفت بوده است.
یوسف نیک انجام امسال برای سومین سال پیاپی در شهرستان فومن برگزار شده است، افزود: خوشبختانه در سال های گذشته با حضور طنزپردازان برجسته کشور این برنامه در سطح ملی و با کیفیت بالا به با محوریت بزرگداشت استاد کیومرث صابری فومنی «گل آقا» برگزار می شود.
وی با بیان اینکه شهرستان فومن دارای مفاخر بزرگی در حوزه های مختلف است، گفت: استاد کیومرث صابری فومنی «گل آقا» یکی از نمونه های این مفاخر است که امروز به واسطه سابقه وی در طنز، فومن را خاستگاه طنز کشور می شناسند.
نیک انجام با اشاره به افزایش دو برابری آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره نسبت به سال گذشته، بیان کرد: آثار در قالب شعر و نثر طنز و داستان کوتاه ارسال شده است.
وی با اشاره به برگزیده شدن ۱۱ اثر در این جشنواره از سراسر کشور، گفت: آثار ارسالی توسط سه داور برجسته کشوری در حوزه طنز بازبینی و بازخوانی شده و این ۱۱ نفر از میان انها انتخاب شده اند.
نیک انجام با بیان اینکه افزایش آثار ارسالی به این جشنواره مسئولیت ما را در ...

سرخط اخبار