کرمانشاه- ایرنا- به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نشست پرسش و پاسخ با حضور رزمنده و پژوهشگر دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا؛ این نشست با حضور سردار عبدالله ویسی، رزمنده و پژوهشگر دفاع مقدس؛ رضا کریمی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان و کورش باباجانی کارشناس فرهنگی اداره کل در فضای مجازی اینستاگرام اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد.
عبدالله ویسی، از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران با تدبیر جنگ و دفاع از کشور را مدیریت می کرد و کسی نظرش را به امام القا نمی کرد، اما امام به نظرات دیگران خوب گوش می دادند و تصمیمات نهایی را خودشان اتخاذ می کردند.
وی افزود: هشت سال جنگ تحمیلی ما نه تنها با عراق بلکه با تمام کشورها جنگیدیم و با این وضعیت تنها ۲۰ درصد از بودجه کشور صرف جنگ شد و مابقی هزینه ها را مردم تامین کردند و مردم در حماسه هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که انقلابی و جهادگر هستند.
سردار ویسی، در پرسش مخاطبین در فضای مجازی عنوان کرد: شهدای شاخص از مردم و جوانان عادی جامعه بودند اینها افراد خاصی نبودند جنگ و تعهد به انقلاب اسلامی و رشادت های آنان در نبرد با دشمن آنان را انسان های ویژه و آنان را اسطوره کرد.
وی در پاسخ یکی از مخاطبین در مورد دستاوردهای جنگ خاط نشان کرد: اکنون با دادن خون شهدا ما توانستیم به پنج علوم جهان دست پیدا کنیم، ما در شرایط سختی وارد جنگ شدیم.
وی در ادامه گفت: ما که به عنوان رزمنده در هشت سال دفاع مقدس با دشمن جنگیدیم و سربلند از این امتحان الهی بیرون امدیم باید حال در خصوص ناگفته های دفاع مقدس جوابگوی جوانان در این نسل پس از جنگ باشیم و برای جوانان روشنگری کنیم همچنان که امام (ره) دنبال روشنگری بود. 
وی افزود: انقلاب اسلامی به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار