مهمترین اقدامات اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز در سال۹۷

موج سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۹

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنزمهمترین اقدامات و فعالیت های این اداره در سال 97 را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا غلامی گفت: در حوزه یگان حفاظت از منطقه حفاظت شده کرکس به مدت ۶۱۳۲۰ نفر ساعت، دستگیری ۱۵ نفر متخلف شکار و صید و کشف و ضبط ۱۲ قبضه اسلحه ، کشف لاشه یک راس میش وحشی و سه راس کل وحشی ، یک راس قوچ وحشی و یک راس بز وحشی انجام شد.
وی افزود: همچنین سه قبضه اسلحه از اسلحه های کشف شده و مقادیر مهمات غیر مجاز به نفع دولت ضبط شد .
غلامی گفت: در حوزه محیط زیست انسانی و طبیعی پایش تعداد ۲۰۷مورد از صنایع و پایش از معادن۱۸۸ مورد و پاسخگویی به ۲۰۶ مورد استعلام و ۳۵ مورد شکایت زیست محیطی و صدور ۴۸مورد اخطاریه های زیست محیطی و بازدید ۳۹مورد از محل دفن پسماند در مناطق شهری و روستایی سطح شهرستان انجام شد.
 وی ادامه داد: در سال ۹۷ تعداد ۲۲ پرونده تخلف زیست محیطی به مراجع قضایی شهرستان نطنز ارجاع و منجر به صدور رای شد، که بیشترین تخلفات مربوط به شکار و صید ، چرای غیر مجاز دام و تخریب و تصرف اراضی ملی کرکس می توان عنوان کرد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز اظهار داشت: همچنین در حوزه آموزش به منظور اشاعه فرهنگی زیست محیطی در جامعه دو طرح آموزشی شامل طرح ملی محیط یار و آموزش محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در ۲۵ مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول با مشارکت ۳۷۱۴ دانش آموز برگزار شد.