فرماندار شهرستان شیراز در خصوص محدودیت در فعالیت اصناف در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، بیان کرد: تیم هایی متشکل از نمایندگان فرماندار، اتاق اصناف، سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و دستگاه قضایی بر عدم فعالیت صنوف غیر ضرور نظارت خواهند کرد.
به گزارش ایلنا محمدرضا امیری در رابطه با اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا اظهار کرد: این طرح که از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه انجام خواهد شد، در ادامه اقدامات مستمر یک ماه اخیر در شهرستان و با توجه به ابلاغ طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی و با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری درحال انجام است.
وی افزود: محدودیت حداکثری در جابجایی مسافر با وسایل حمل و نقل عمومی، ممنوعیت ورود افراد غیر ساکن به شیراز، فعالیت طبقه بندی شده اصناف، تعطیلی تمامی مدارس و دانشگاهها، ممنوعیت هرگونه مراسم و تجمعات، فعالیت ادارات دولتی با یک سوم نیروها، کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی شهرها و تعطیلی پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها و مراکز تفریحی از جمله محدودیت های وضع شده در این طرح به شمار می آید.
فرماندار شهرستان شیراز در خصوص مجازات های درنظر گرفته شده برای متخلفان در این طرح نیز گفت: توقیف یک ماهه خودرو، جریمه نقدی متخلفان به مبلغ 500 هزار تومان و پلمب یک ماهه واحدهای صنفی متخلف از جمله این مجازات های در نظر گرفته شده در این طرح است.
امیری درخصوص فعالیت اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح بیان کرد: گروه بندی سه گانه ای شامل مشاغلی که باید کاملا فعال باشند، گروهی که باید تعطیل شوند و صنوفی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد انجام شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری