ویلموتس و پنج ضعف بزرگ تیم ملی

ایسنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
«تیم ملی ایران با مارک ویلموتس زندگی جدیدی را آغاز کرده و در نخستین بازی رسمی خود در انتخابی جام جهانی مقابل هنگ کنگ توانست به پیروزی دو بر صفر مقابل حریف دست پیدا کند. منتهی بررسی عملکرد تیم ملی نشان می دهد سرمربی بلژیکی کار زیادی در فوتبال ملی ایران برای انجام دادن دارد.»

به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند در ادامه نوشت: اهدافی که او در سر دارد، با میراثی که از زمان کی روش برای او بر جای مانده به راحتی به دست نمی آید و او باید فعلا وقت خود را صرف انجام تغییرات و رفع مشکلاتی کند که در این گزارش به آن اشاره خواهیم کرد. بعد از انجام دادن تمام این موارد، تازه کار ویلموتس برای آموزش فوتبال هجومی به تیم ملی ایران شروع می شود.
تغییر ذهنیت فوتبال دفاعی
ویلموتس از همان ابتدا که وارد ایران شد در صحبت های خود تأکید داشت که تیم ملی ایران با مربیگری او تاکتیکی هجومی خواهد داشت و فوتبالش را به فوتبال روز دنیا نزدیک خواهد کرد. او در شرایطی این وعده را داد که شاگردانش هشت سال با تفکرات دفاعی کارلوس کی روش انس گرفته اند و به فوتبال اتوبوسی و دل بستن به ضد حملات عادت کرده اند. کی روش در زمان حضور خود حتی از بازیکنان هجومی تیم هم در کارهای دفاعی استفاده می کرد و به همین ترتیب باید گفت که ویلموتس باید ابتدا تفکر و ذهنیت فوتبال دفاعی را از تیم ملی بیرون کند که هنوز این کار را نتوانسته انجام دهد.
توپ و میدان را از حریف بگیرید
عادت کی روش این بود که توپ و میدان را در اختیار حریفان قرار بدهد و سپس با استفاده از ضد حملات شرایطی را فراهم کند که تیمش به گل برسد. ویلموتس اما می خواهد شاگردانش با انجام کارهای تاکتیکی مختلف و در اختیار داشتن مالکیت بازی برتری خود را به حریف دیکته کنند. همین تغییر سبک و روی آوردن به بازی مالکانه در این مدت باعث سردرگمی ملی پوشان هم شده است. اگر به همین بازی با هنگ کنگ نگاه کرده باشید، هم سرعت بازی تیم پایین بود و هم برای تسلط به توپ و مالکیت آن بازیکنان سعی می کردند با پاس های رو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار