فرمانده نیروی انتظامی ضمن گرامیداشت شهدا بویژه شهدای مدافع سلامت، گفت: به تمام نیروهای بهداشتی خداقوت می گوییم که در چند ماه گذشته برای مقابله با کرونا، خدمت به مردم، مداوای بیماران و جلوگیری از شیوع بیش تر بیماری کووید ۱۹ تلاش زیادی کردند.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سردار حسین اشتری در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که در نخستین روز از هفته گرامیداشت نیروی انتظامی و با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: از ساعات اولیه که خبر شیوع کرونا در کشور اعلام شد، ناجا از اولین دستگاه ها و سازمان هایی بود که برای کمک، همکاری، همدلی و همبستگی با وزارت بهداشت، اعلام آمادگی کرد و در همه استان ها، نیروی انتظامی برای کمک به مقابله با کرونا ، پای کار آمد.
وی افزود: یکی از همکاری هایی که ناجا با حوزه سلامت داشت، براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج همه امکانات بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح بود و تمام بیمارستان های ناجا در کشور آماده پذیرش بیماران کووید۱۹ شدند و به آنها اعلام کردیم که علاوه بر خدمت دهی به پرسنل، همه بیماران را پذیرش کنند.
فرمانده ناجا با اشاره به انجام غربالگری بیماران کرونا در کشور در قالب طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا ، خاطرنشان کرد: علاوه بر غربالگری کشوری وزارت بهداشت، در بین کارکنان و خانواده های آنها غربالگری انجام دادیم که تعدادی از آنها در بیمارستان ها بستری و تعدادی دیگر نیز در منزل قرنطینه شدند.
شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی مانند ماسک، مواد شوینده و ضدعفونی کننده
سردار اشتری یادآور شد: یکی از اقدامات ناجا در طول ماه های گذشته به ویژه ماه های نخست شیوع کرونا در کشور، شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی مانند ماسک، مواد شوینده و ضدعفونی کننده بود که با اشراف اطلاعاتی همکاران ما انجام و با هماهنگی وزارت بهداشت و مقامات قضایی، موارد مکشوفه در بین مراکز درمانی و بر اساس صلاحدید وزارت بهداشت، توزیع شد.
وی ادامه داد: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار