نائب رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت که این جنبش پیشنهاد دولت آمریکا از طریق میانجی ها برای دیدار با داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا را رد کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حماس اعلام کرد که پیشنهاد دولت آمریکا برای دیدار مستقیم میان مقامات این جنبش با داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در پایتخت یکی از کشورهای عربی را رد کرده است.
«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس امروز پنجشنبه در گفت وگو با تلویزیون فلسطینی «الحوار» گفت: «دولت آمریکا از طریق میانجی هایی رسمی در منطقه به ما پیشنهاد داد که دیدار مستقیم با جرد کوشنر مشاور در پایتخت یکی از کشورهای عربی داشته باشیم اما ما این پیشنهاد را مستقیما رد کردیم».
از کوشنر به عنوان معمار طرح سازش «معامله قرن» یاد می شود، طرحی که به اتفاق از سوی همه فلسطینی ها و حامیان آرمان فلسطین رد شده است و آن را تنها در راستای خدمت به منافع رژیم صهیونیستی دانستند. بر اساس این طرح شهرک هایی که رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی کرانه باختری ساخته، متعلق به این رژیم است. 
« دونالد ترامپ » بهمن ماه سال گذاشته همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح سازش خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد. وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می ماند.
نائب رئیس دفتر سیاسی حماس در بخش دیگری از سخنان امروز خود، عادی سازی روابط کشورهای امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی را، دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دانست و گفت: «عادی سازی گام خطرناکی است و پشت ملت فلسطین را خالی می کند در حالی که تحت هیچ شرایطی نباید ملت فلسطین را تحقیر کرد.»
این مقام حماس گفت:« رویکرد ما در حماس روشن است. برخورد با رژیم اشغالگر صهیونیستی باید با همه اشکال مقاومت انجام شود بدون اینکه تلاش ها و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار