تسنیم نوشت: دانش آموزان استثنایی به ویژه ناشنوایان در برنامه های آموزش تلویزیونی جایی ندارند با این حال آموزش آنها فقط با همت معلمان در فضای مجازی در جریان است.

آموزش دانش آموزان استثنایی در تعطیلات کرونایی مدارس هر چند با برخی مشکلات اما با تلاش معلمان در فضای مجازی جریان دارد، این دانش آموزان که به گروه های مختلفی تقسیم می شوند از گروه نابینایان، ناشنوایان، مشکلات جسمی تا معلولیت های ذهنی، از آموزش های تلویزیونی محروم هستند.
شبکه آموزش و ۴ سیما که دروس تلویزیونی دانش آموزان از طریق آنها ارائه می شود، برای آموزش دانش آموزان ناشنوا برنامه ای ندارند در حالیکه پیش از این قرار بود، زبان اشاره برای ناشنوایان در برنامه های پخش تلویزیونی استفاده شود.
برخی معلمان هم می گویند، دانش آموزان استثنایی در آموزش های تلویزیونی جایی ندارند از سوی دیگر آموزش مجازی آنها نیز با مشکلاتی همراه است، برخی دانش آموزان که از میان خانواده های ضعیف هستند به ابزار هوشمند دسترسی ندارند و باید در این باره کل کشور را در نظر داشت.
دانش آموزان استثنایی در آموزش تلویزیونی مظلوم واقع شدند
در همین رابطه فاطمه رحمانی یکی از معلمان مدارس استثنایی به تسنیم می گوید: حدود ۲ هزار نفر از دانش آموزان کم بینا و کم شنوا در قالب طرح تلفیقی در مدارس عادی تحصیل می کنند اما در آموزش تلویزیونی مظلوم واقع شده اند از سوی دیگر برخی دانش آموزان استثنایی نیز از میان خانواده های کم برخوردار هستند و نمی توانند به تدریس مجازی دسترسی داشته باشند.
او اشاره می کند که کلاس درس مدارس استثنایی با تعداد کمتری از دانش آموزان مثلاً ۷ یا ۸ نفر تشکیل می شود چون هر دانش آموز برنامه آموزشی خاص خود را دارد و کار معلم بر اساس پیشرفتی است که هر فرد دارد بنابراین در فضای مجازی آموزش این گروه از دانش آموزان بسیار دشوار است چرا که آنها برای یادگیری به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار