مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا با بیان اینکه واشنگتن حق دارد به همکاری تهران امید نداشته باشد، مدعی شد دولت پیشین ایالات متحده فقط در تقویت ایران موفق عمل کرد.

به گزارش مشرق ، «هربرت مک مستر» ژنرال بازنشسته آمریکایی و مشاور پیشین امنیت ملی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده، با تکرار اتهاماتی علیه جمهوری اسلامی ایران، ادعا کرد که ترامپ حق دارد امید واهی برای همکاری تهران با واشنگتن و جهان را باور نکند.
مک مستر در مصاحبه با رادیو «فاکس نیوز»، گفت: «اگر دولت [باراک] اوباما فقط در یک چیز موفق شده باشد، تقویت ایران در سراسر خاورمیانه و همچنین سیاست به رسمیت شناختن ماهیت این رژیم و ایدئولوژی که از سال ۱۹۷۹ آنها را به جلو می برد، است».
وی ضمن اشاره به اینکه از نظر جمهوری اسلامی، آمریکا شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی شیطان کوچک است، مدعی شد: « آنها برای ۴۰ سال است که مشغول مبارزه با ما شیطان بزرگ، اسرائیل شیطان کوچک و پادشاهی های عربی از طریق جنگ نیابتی هستند ».
بر این اساس، مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ رویکرد مصالحه جویانه با ایران را «امید واهی» توصیف کرده و افزود: « اینکه آنها تغییر می کنند... این اتفاق نمی افتد. اکنون این رژیم در نقطه سختی قرار گرفته است ».
مک مستر همچنین با بی احترامی درباره «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز گفت او با اینکه بسیار عالی انگلیسی صحبت می کند اما او... واقعا هیچ قدرتی ندارد.
واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک آمیز و تنش زا روی آورد. ایران نیز در واکنش به این اقدام آمریکا و همچنین انفعال اروپا در برابر یکجانبه گرایی واشنگتن، در پنج گام از تعهدات خود در توافق هسته ای کاست.
در حالی که بیش از دو سال از این وعده می گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار